Tento elegantní švýcarský elektromobil konkuruje Tesle, ale vyrobí se jen 100 kusů

Švýcarský startup Elextra bude svůj elegantní elektromobil ručně montovat v Německu. Plánuje však vyrobit pouze 100 kusů, a tím zajistit jeho exkluzivitu. Plně elektrické vozidlo dokáže z nuly na sto zrychlit za pouhé 2,3 sekundy, přičemž na jedno nabití dokáže ujet až 643 kilometrů.

Díky moderním technologiím dokáže elektromobil nabídnout čistou jízdu. Vyrábí se z uhlíkových vláken a pyšní se dvěma motory, a tak se pod kapotou skrývá 680 koní. Potěšující zprávou je, že maximální rychlost, které dokáže Elextra dosáhnout, je 250 kilometrů za hodinu. Se zrychlením z nuly na sto za 2,3 sekundy dokonce překonává Teslu Model S.

„Cílem startupu Elextra je spojit čisté linie připomínající nejzajímavější italské supersporty, elegantní konstrukci a dnešní pokročilou technologii,“ uvádí Robert Palm, CEO společnosti Elextra.

V elektromobilu jsou čtyři místa, čtyři dveře, takže na projížďku se může vydat celá rodina. Ačkoliv je automobil navržen ve Švýcarsku, bude sestrojen nedaleko Stuttgartu. Cena elektromobilu ještě není známá.

Elextra-Electric-Supercar-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Elextra-Rear-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Elextra-Roof-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Elextra-Side-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru