Tento dům za 10 tisíc dolarů postavíte během jednoho dne

Čínská architektonická společnosti People’s Architecture Office (PAO) nedávno postavila pro svého prvního zákazníka panelový dům. Takzvaný Plugin House, jehož cena nepřesahuje hranici 10 tisíc dolarů, se skládá z několika montovaných panelů. Tyto panely se montují přímo na místě, přičemž malému týmu montáž zabrala několik hodin. A navíc si vystačil pouze s imbusovým klíčem.

Stavbu takového domu zvládne i méně kvalifikovaný člověk. Plugin House je ve srovnání s většinou panelových domů unikátní, a to nejen svou cenou.

china-pao-mrs-fans-plugin-house-roof-deck

Zdroj: Inhabitat

Majitelkou prvního domu Plugin House je mladá žena, která chtěla žít ve dvoře domu rodičů. Nicméně existující struktura byla v havarijním stavu, a proto muselo dojít ke zbourání značné části domu. Jako přístavbu byl k objektu nainstalován montovaný dům. Čínská společnost tak ukázala, že tyto levné panely mohou být využity v různých situacích.

china-pao-mrs-fans-plugin-house-prefab-lead

Zdroj: Inhabitat

Plugin House našel inspiraci v Plugin Tower, což je další dům složený z montovaných panelů s izolací, interiérovými a exteriérovými úpravami a potřebnou elektroinstalací. Jednotlivé moduly Plugin Toweru používají stejný integrovaný uzamykací systém jako Plugin House. Tedy stačí pouze imbusový klíč.

china-pao-mrs-fans-plugin-house-ext-2

Zdroj: Inhabitat

Dům má 28 metrů čtverečních, přičemž tato rozloha je srovnatelná s ostatními domy ve výškových bytových domech v Pekingu. Rozdíl je však v ceně.

china-pao-mrs-fans-plugin-house-lounge

Zdroj: Inhabitat

china-pao-mrs-fans-plugin-house-roof

Zdroj: Inhabitat

china-pao-mrs-fans-plugin-house-skylight

Zdroj: Inhabitat

plugin-house-peoples-architecture-office

Zdroj: Inhabitat

plugin-house-peoples-architecture-office-lead

Zdroj: Inhabitat

plugin-house-peoples-architecture-office-lead-2

Zdroj: Inhabitat

china-pao-mrs-fans-plugin-house-kitchen

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru