Dnes vyšlo 15 článků

Tento Aston Martin s 1 000 koňmi pod kapotou je vyroben z uhlíkových vláken a titanu

Aston Martin ve spolupráci s týmem Red Bull Racing Formula One pracuje na exkluzivním hypervozidle. Podrobnější informace poskytl šéf designu Marek Reichman serveru Motoring.

Aston Martin s označením AM-RB 001 spatří světlo světa koncem roku 2018. Automobil bude vyroben výhradně z uhlíkových vláken a titanu, přičemž nebude použitý ani jediný kus oceli kvůli úspoře hmotnosti. Disponuje nepřeplňovaným V-12 motorem, pohonem zadních kol, sekvenční převodovkou značky Xtrac a křídlovými dveřmi.

AM-RB 001 bude mít pod kapotou 1 000 koní. Tato hodnota se rovná zhruba hmotnosti vozidla v kilogramech. Dosáhne maximální rychlosti 400 kilometrů za hodinu. Namísto zpětných zrcátek budou kamery. Koncept, který byl odhalen v červenci, je na 95 procent konečným návrhem.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru