Tento 18letý teenager získal 100 tisíc dolarů, nešel na vysokou školu a založil společnost s drony

Zatímco přátelé teenagera jménem George Matus se připravovali na vysokou školu a těšili se na poslední pomíjivé okamžiky dospívání, osmnáctiletý mladík si po absolvování střední školy udělal výlet do Silicon Valley. Zde přednesl svůj nápad o společnosti s drony špičkovým technologickým investorům.

„Bylo to skutečně stresující jít na konferenci s rovnátky,“ říká George. „Můj táta mě vozil na všechna tato jednání.“

idrone-teal-george-matus-9846

18letý George Matus, Zdroj: Business Insider

Nicméně vytrvalost mladého chlapce se vyplatila. Ve svých osmnácti letech se stal CEO společnosti Teal (dříve známé jako iDrone). Od ostatních společností na trhu se liší tím, že vyrobil závodní a doposud nejrychlejší kvadrokoptéru.

Většina dronů je určena primárně k zachycování snímků či videí z ptačí perspektivy anebo ke sledování oblastí, kde je riskantní vyslat lidi. George chtěl postavit drona pro začátečníky i profesionály.

„Nechtěl jsem vytvořit pouze létající kameru,“ říká George.

idrone-teal-george-matus-9833

Nejrychlejší dron na světě, Zdroj: Business Insider

Dron společnosti Teal může fungovat autonomně i na dálkové ovládání. Uživatel tak může přístroj vypustit do vzduchu, instruovat jej, aby sledoval jeho dceru na fotbalovém hřišti, nebo si s ním může zazávodit se svými přáteli na trati.

Dron je vybaven 4K kamerami a technologií rozpoznávání obrazu, tudíž si pamatuje tváře a zaznamenává momenty, které chcete zachytit. Procesor je natolik výkonný, že zařízení se může pohybovat tak rychle, že nemá konkurenci. Dokonce si můžete připojit headset pro virtuální realitu a sledovat živý přenos z toho, co vidí dron.

Zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině je za méně než jednu sekundu. A maximální rychlost je 113 km/hod, čímž obsadil první příčku na žebříčku nejrychlejších lehkých bezpilotních letounů. Ještě by bylo dobré zlepšit životnost baterie, protože dron dokáže létat pouze 10 minut. Ale pokud si koupíte samostatně prodávanou baterii s vyšší kapacitou, můžete s dronem létat 20 minut.

idrone-teal-george-matus-9829

Nešel na vysokou a vybudoval firmu snů. Zdroj: Business Insider

George už v 11 letech postavil svou první samostatnou sondu. Na první velký závod se dostal v 16 letech. V průběhu let si sepisoval seznam, co by měl jeho vysněný dron umět. Nakonec se rozhodl ho sestavit.

Chlapec se setkal s miliardářem Peterem Thielem, který hledá mladé talenty. Šikovným studentům nabízí 100 tisíc dolarů, aby nešli na vysokou školu, ale raději investovali čas a energii do budování vlastního byznysu, který bude stát za to. George tento grant přijal a rozšířil svůj tým o další pracovníky. Investoval do vývoje produktů.

Nejrychlejší dron na světě si můžete v tomto roce předobjednat za 1 299 dolarů.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru