Dnes vyšlo 15 článků

Tenký a černý: poznávací znaky designových domů v Tokiu

Tenký a černý: poznávací znaky designových domů v Tokiu

Tenký dům potažený černou ocelí od společnosti Apollo Architects & Associates se rozkládá na malém pozemku v japonském Tokiu. Jeho interiéry jsou minimalistické a moderní. Tento dům boří mýty, že v přelidněném Tokiu nelze postavit novou budovu.  

Dům je určen pro rodinu s jedním dítětem. Je ve tvaru L a nese název Jewel. Na své nejkratší straně měří pouhých 1,4 metru. Celková podlahová plocha činí 80,60 metrů čtverečních. Fasáda je tvořena pozinkovanou, černou ocelí a je v kontrastu se zářivě bílým interiérem.

„Klient se dobře orientuje v designu. Požadovali minumalistický design,“ řekl Satoshi Kurosaki, ředitel společnosti Apollo Architects & Associates. Apollo Architects and Associates je japonské architektonické studio založené Kurosaki v roce 2000.

Snímek obrazovky 2020-02-12 v 16.09.46

 

Snímek obrazovky 2020-02-12 v 16.10.10

 

Snímek obrazovky 2020-02-12 v 16.10.37

Jewel zahrnuje dva podlaží naskládané do tvaru písmene L – bylo to nutné k možnosti prostorů. Tenké domy se stávají současným japonským a to z důvodu malé množství pozemkůke koupi a jejich přemrštěným cenám. Nicméně jak můžeme vidět, designová studia si poradí i s malým prostorem a jsou schopna vybudovat plnohodnotné moderní bydlení.

V přízemí domu jsou dvě koupelny, hlavní ložnice a dětská ložnice. Do prvního patra vede schodiště. Nahoře je obývací pokoj, jídelní a kuchyňský prostor spolu s balkonem. Pro dostatek přírodního světla slouží střešní okna.

Nové trendy v oblasti architektury a designu nám naznačují, že v budoucnu budeme odkázáni na minimální prostory k životu. Tenhle dům je však důkazem, že se nemusíme budoucnosti obávat a můžeme plnohodnotně žít i v malém domě.

Zdroj,foto: dezeen.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru