Tenhle přístroj nabije váš telefon vodou

Když nemáte přístup k zásuvce, řešíte to powerbankou? Tak pozor, jakmile vstoupí do prodeje švédská novinka, bude vám místo elektřiny stačit voda.

Švédský startup MyFC představil zařízení, které se vejde do kapsy kalhot, ale umí neuvěřitelné věci. Slanou vodu dokáže reakcí s kyslíkem přeměnit na elektřinu a tu pak použije pro dobití baterie.

jaq

Budoucnost přenosného nabíjení

Chytrá nabíječka se skládá z obalu zhruba velikosti smartphonu a karty, která se do obalu zastrkuje. V této kartě je právě slaná voda nezbytná k funkčnosti.  Jedna karta přitom vystačí na dobití 1800 mAh, což je tak maximálně jedno nabití telefonu. Navíc je karta jen na jedno použití.

devicewater2

Unikátní dobíjecí zařízení by mělo být k dispozici zákazníkům koncem letošního roku. Co se týče karet, měly by být předplatitelné. Každý zákazník se přihlásí k měsíčnímu odběru určitého počtu, případně bude mít možnost dokupovat karty jednotlivě (jedna za cca 40 korun).

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru