„Tenhle blbec ukradl můj iPhone“: Příběh zloděje

„Tenhle blbec ukradl můj iPhone“: Příběh zloděje

Stalo se vám už někdy, že vám někdo ukradl váš chytrý telefon? V devíti z deseti případů se majitel telefonu se svým elektronickým přítelem už nikdy neshledá. Bohužel, ani různé aplikace typu Find My iPhone nefungují – zloději jsou dost chytří na to, aby aspoň zničili vaši SIM kartu. Pro jednu turistku se ovšem krádež jejího telefonu stala teprve začátkem celého příběhu.

Žena pobývala koncem července ve Španělsku, kde její iPhone padl do rukou jakéhosi zlodějíčka. Muž ale patrně moc inteligence nepobral: nevypnul totiž v telefonu aplikaci, která při dosahu internetového připojení všechny pořízené fotky nahrává na Dropbox. Původní majitelka telefonu se nestačila divit, když na jejím Dropboxu začaly převládat fotky neznámého mladého muže a dokonce jí od něj přišla zpráva na Facebooku.

„Koukněte se: Tohle je zloděj mého iPhonu“

Brzy si ale spočítala dvě a dvě a s notnou dávkou nadhledu celý příběh zveřejnila na Tumblr pod názvem „Příběh muže, který ukradl můj iPhone“. Její příspěvek na sebe okamžitě strhl veškerou pozornost a do dnešního dne si jej přečetlo více než 14 000 lidí.

Tito lidé také vytvořili svérázný pátrací tým, který zjistil, že se mladý zloděj jmenuje Hafid, bydlí v Dubaji se spolubydlícími a mezi jeho zájmy se řadí auta, kostýmy a pořizování vlastních fotek. Sám hlavní protagonista o své zvláštně nabyté slávě nemá ani potuchy, soudě podle toho, že nezarazil stovky uživatelů Twitteru, kteří se pokusili předstírat, že jsou on.

Nejedná se o první případ, kdy byl zloděj elektronického zařízení dopaden právě pomocí ukradeného zařízení. V dubnu například pronikla do médií zpráva, kdy vlastník ukradeného laptopu našel fotografie, které pořizoval právě jeho laptop z „nového domova“ v Teheránu. Jindy zase účastnice výletní plavby společnosti Disney zjistila, že její telefon byl ukraden zaměstnancem Disney a jeho fotky zveřejnila na Faceboku.

Zdroj:

https://mashable.com/2013/08/06/chronicle-of-an-iphone-thief/

Zdroj obrázku: 

https://goo.gl/aluanm

Komentáře

Nahoru