Dnes vyšlo 15 článků

Temné stránky podnikání aneb na co se připravit než začnete s vlastním byznysem?

Vlastní podnikání může přinést spoustu výhod. Kdo z nás by si nepřál vlastní společnost, která generuje vysoké zisky, být sám sobě pánem a nemít povinnost chodit do práce každý den na fixní dobu? Proč ale velmi často podnikatelé končí s vlastním businessem a vrací se zpět do zaměstnání, nebo podnikat vůbec nezačnou?

Vlastní podnikání je v očích mnoha lidí velmi výhodné. Podnikatelé jsou totiž sami sobě pánem, jejich firmy generují tučné zisky a můžou pak jezdit na zaoceánskou dovolenou, kdy se jim zachce. Nicméně, podnikatelé velmi často s vlastním businessem končí a vrací se zpět do zaměstnání nebo podnikat vůbec nezačnou. Ptáte se proč?

Finance, zodpovědnost, silná psychika

Pravdou je, že spousta podnikatelů si zpočátku představuje vlastní business mnohem jednodušší, než může ve skutečnosti být. Je nutné připravit se na to, že při vlastním podnikání máte zodpovědnost za váš veškerý business, musíte být psychicky silný člověk, peníze na váš projekt se vám nepodaří získat přes noc a celkově musíte být připraveni na nepravidelný příjem.

office-614213_1280

Podnikání není procházka růžovým sadem!

Neproplacené faktury

Vlastní podnikání s sebou nese i rizika ohledně proplácení vydaných faktur. Velmi často se stává, že zákazník nebude s vaší službou spokojen, nebo to alespoň bude tvrdit. V tom případě nezaplatí vaši fakturu, ale vy už v odvedené práce budete mít spoustu nákladů. Nebo zkrátka, zákazník může dělat mrtvého brouka a „jen tak“ jednoduše nezaplatit. Ano, můžete tyto problémy řešit právní cestou, ale věřte, že své peníze neuvidíte v termínu, se kterým jste původně počítali.

Zodpovědnost za všechny

Za svůj business budete plně zodpovědní. V případě, že budete pro výkon vašeho podnikání potřebovat zaměstnance, budete zodpovědni i za jeho práci.

Nedostatek času

Nesporným faktem také je, že už nebudete mít tolik času. Pokud si totiž přejete, aby vaše firma fungovala, budete jí muset věnovat spoustu času.

11201199_10152916076472099_4946075859033060643_n

Uvědomte si, že váš čas je drahý!

Pokud tedy máte jasně daný cíl, víte, v čem chcete podnikat, víte, že váš produkt nebo služba bude mít na trhu odbyt a že vás tato práce bude bavit, nic vám nebrání s podnikáním začít. Spousta podnikatelů miluje svou práci. Ale nikdo vám neřekne, že začátky byly jednoduché.

zdroj: welkessa.com, foto: flickr.com

Komentáře

Nahoru