Televizní štáb zkusil koupit AK-47 na dark webu

Veřejnost vnímá takzvaný dark web jako temné místo, kde jedním kliknutím koupíte jakoukoliv pistol, pušku či jinou zbraň. Nicméně jeden televizní štáb zjistil, že to není až tak jednoduché.

Producenti německého kanálu ARD ztratili kolem 800 dolarů v bitcoinech, když se pokusili koupit útočnou pušku AK-47 prostřednictvím dark webu. Pořad s názvem „Strach z teroru aneb jak zranitelné je Německo“ se zaměřuje na hrozbu terorismu. V jeho rámci vystoupil také člověk, který přežil listopadový teroristický útok v Paříži, a konzultant poukazující na laxní opatření v nákupním centru v Berlíně.

bakelite-895026_1280

Televizní štáb zkusil koupit AK-47 na dark webu.

Když se štáb snažil koupit zbraň na dark webu přes prostředníka, nic neobdržel. Ale není zcela jasné, zda důvodem bylo to, že prodávající nebyl legitimní anebo že balíček byl někde zadržen.

Určitě není překvapením, že na dark webu, kde se obchoduje se zbraněmi, se objevuje spousta podvodníků. A dokonce zde prodávají zbraně policejní složky v utajení, aby identifikovaly potenciální zákazníky.

Co je dark web?

A možná ani netušíte, co je dark web. Ve své podstatě se jedná o temnou část internetu, která využívá internet ke zprostředkování informací z místa A do místa B. Nicméně bez speciálního softwaru (Tor Browser) se na dark web nedostanete. Nachází se zde protizákonné věci, jako je dětské porno, tržiště s drogami, zbraněmi a dalšími nelegálními věcmi a službami.

Zdroj / Foto: Motherboard/a>

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru