Dnes vyšlo 15 článků

Televizi Apple iTV půjde ovládat pouhým prste(ne)m

Televizi Apple iTV půjde ovládat pouhým prste(ne)m

Ještě v letošním roce by měla společnost Apple uvést na trh svůj vlastní a zcela unikátní televizor iTV. Po mnoha spekulacích to již netvrdí jen média, ale i analytici firmy Topeca Capital. Televize iTV d úhlopříčkyou 50, 55 a 60 palců bude disponovat  inovativní ovládacím rozhraním, jež bude ovládat s pomocí prstenu iRing.

iTV a iTV mini s iRing – jak to bude fungovat?

V případě televizorů iTV si pouze navléknete na prst iRing a můžete si začít hrát.

iRing - jak bude vypadat?

iRing – jak bude vypadat?

Stručný popis funkčnosti iRingu u iTV

Stručný popis funkčnosti iRingu u iTV

Na ruce vypadá iRing jako klasický "značkový" prsten

Na ruce vypadá iRing jako klasický „značkový“ prsten

iRing se nabíjí

iRing se nabíjí

 

Do takto malého zařízení totiž Apple dokázal údajně vměstnat i modul pro detekci pohybu. O zábavu tak bude postaráno. Dá se předpokládat, že iTV bude možné ovládat i přes hlasovou asistentku Siri. Televizor tak bude stačit oslovit a on přepne na požadovaný kanál, nebo změní hlasitost. Podobné hlasové ovládání ostatně již nabízí například Samsung.

Součástí dodávky jsou však i malé obrazovky s úhlopříčkou 9,7 palce neboli iTV mini, která uživatelům poslouží v případě, že se musí od hlavní obrazovky vzdálit, ale chtějí  svou televizi stále sledovat. Dosah ovladače iRing bude až 200 metrů.

Opravdu jde však stále jen o dohady a spekulace. Server Techhunter předpokládá, že úhlopříčky iTV budou mít velikosti 32 až 55 palců. Televizory mají obsahovat procesor A7, operační systém iOS, virtuální hlasovou asistentku Siri, úložiště iCLoud a bezdrátové rozhraní AirPlay.

Kdy si budete moci koupit iTV?

Většina analytiků se shoduje na tom, že se iTV objeví na trhu v listopadu letošního roku. Jeho cena by se měla pohybovat od 1500 do 2500 dolarů.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru