Dnes vyšlo 15 článků

Teenagerka vytvořila aplikaci, která pomáhá osamělým studentům

Teprve šestnáctiletá teenagerka vytvořila aplikaci „Sit with us“, která pomůže osamělým studentům najít společnost ke školnímu obědu. Natalie Hampton z Kalifornie se rozhodla pomáhat druhým, protože v sedmé třídě na ni byli spolužáci na obědě krutí. A právě tato negativní zkušenost ji donutila vytvořit užitečnou aplikaci.

„Když jsem chodila do staré školy, spolužáci mě úplně vyloučili z kolektivu, a tak jsem musela jíst každý den oběd sama,“ řekla Natalie. „Když jsem vešla do jídelny, uviděla jsem, jak všichni sedí u stolu, a věděla jsem, že mě odmítnout. Cítila jsem se sama a izolovaná.“

sit-with-us

Zdroj: Facebook

Nicméně na nové škole se se spolužáky spřátelila. A pokaždé, když někoho přizve, aby si k ní přisedl k obědu, je z toho nadšený.

„Někteří z těch lidí jsou nyní mými nejlepšími přáteli,“ dodala Natalie.

Natalie se rozhodla, že bude řešit pasivní agresi, a tak přišla s nápadem vytvořit aplikaci, přes kterou si studenti najdou někoho, s kým budou sedět u obědu. Bezplatná aplikace má podpořit laskavější a otevřenější školní komunitu. Uživatelé se přes aplikaci spojí a navrhnou, kam se půjdou najíst. Dokonce mohou vytvářet události a zvát osamělé studenty, aby se k nim připojili.

Zdroj: Mirror, Zdroj titulní fotografie: Pixabay

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru