Teenageři v Melbourne byli vyhozeni z Apple Storu za to, že jsou ,,tmavé pleti“

Skupina australských školáků obviňuje zaměstnance společnosti Apple z rasismu poté, co byli vyhozeni z obchodu. Tato událost se stala v nákupním centru Highpoint v předměstí Maribyrnong V Austrálii.

6 teenagerů z Melbourne – Petrie, Mabior, Mohamed, Ese, Abdulahi a Gereng byli vyhozeni z australského Apple Storu. Celý incident se zaměstnanci společnosti Apple natočili, a poté zveřejnili na stránkách Facebooku. Video už shlédlo přes 60 tisíc lidí a bylo sdíleno 900x. Společnost Apple pouze prohlásila, že celý incident vyšetřuje.

Děláte jen starosti a můžete něco ukrást; řekl zaměstnanec Applu.

Ese cítil, že incident měl rasistické narážky.

Bylo to opravu urážlivé, bylo to šokující, byl to rasismus; prohlásil Ese.

Omluva od zaměstnanců Applu jim nestačí, chtějí veřejnou omluvu od společnosti Apple

Incident se odehrál v úterý, ve středu odpoledne teenageři navštívili Apple Store znovu, aby mohli požádat o omluvu od vedoucího společnosti Apple. Zaměstnanec Applu se nakonec omluvil a dodal, že mladíci budou v obchodě vždy vítáni.

Chceme, aby se každá osoba, která vstoupí do našeho obchodu, cítila, že je vítána. Věříme v rovnost pro každého, bez ohledu na rasu, věk, pohlaví, etnický původ, sexuální orientací nebo náboženství. Toto platí v celé naší společnost, na celém světě bez vyjímky; uvedl CEO Tim Cook.

Screenshot_3

 Zdroj: Mashable

Komentáře

Nahoru