Teenageři jsou unaveni facebookovým drama, ukazuje průzkum

Teenageři jsou unaveni facebookovým drama, ukazuje průzkum

Blíží se konec zlaté éry Facebooku? Již dříve prosakovaly zprávy, že dnešní teenageři nejsou ze sociální sítě tolik „odvázaní“ jako byla naše generace, když se Facebook objevil. Nyní to dokázal i průzkum Pew Research Center.

Američtí teenageři mezi 12-17 lety stále Facebook ve velké míře používají – účet aktivně využívá 77% teenagerů. Průzkum ale ukazuje, že ačkoliv teenageři vnímají Facebook jako důležitý prostředek socializace, jejich entuziasmus pro něj klesá. Důvodem je únava z přílišného dramatu na Facebooku a zahlcenosti přílišným sdílením příspěvků. Teenageři také vnímají jako negativní fakt, že se na Facebooku objevuje čím dál víc dospělých. Přesto ale sedm z deseti amerických teenagerů má mezi přáteli své rodiče.

Obliba jiných sociálních sítí vzrůstá. Twitter používá 24% teenagerů oproti 16% v roce 2011. Na dalších sítích je zastoupení teenagerů nižší: 11% používá Instagram, 5% Tumblr, 3% Google+, pouhé 1% Pinterest.

Frekvence užívání sociálních sítí se ovšem s proměnou jejich preferencí nemění, naopak, dosáhla patrně jistého plató, kde se udržuje v nezměněné hodnotě.

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/22/teen-pew-study-social-media/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

  • marzipano

    Autorka by si měla nastudovat, jak se v češtině skloňuje slovo „drama“, když už ho používá v titulku.. (abychom nakonec nedopadli jako Slováci s jejich „drámou“ a „panorámou“ a Poláci s jejich „Jesusa Kristusa“)

Nahoru