Dnes vyšlo 15 článků

Teenager, zatčený za hloupý vtip, je venku na půlmilionovou kauci od anonymního dobrodince

Anonymní Samaritán zaslal rodině teenagera Justina Cartera, který byl zatčen za nevhodný vtípek při hraní online hry, půl milionu amerických dolarů. Chlapec díky tomuto velkorysému daru mohl být propuštěn na kauci.

O celé aféře jsme informovali. Devatenáctiletý Justin Carter během hraní online multiplayerové hry udělal velmi nevhodný vtip, který narážel na masakry na amerických školách. Byl zatčen za vyhrožování teroristickým činem a již několik měsíců trávil ve vazbě.

Chlapcovi právníci k celé události nepodali žádný komentář, ale potvrdili, že kauce byla přijata a teenager propuštěn z vazby.

Dobrodinec pomáhá nerozvážnému klukovi

Justinovi rodiče již dříve tvrdili, že výroky jejich syna byly myšleny v žertu a byly viditelně doprovázeny zlehčujícími zkratkami LOL a J/K, přesto chlapec čelí obvinění z vyhrožování teroristickým činem. Policie u něj provedla patřičnou prohlídku a zabavila jeho počítač a další vybavení, nicméně nenašla žádné zbraně.

Justinův vtípek byl velmi hloupý, ale jednání policie na druhou stranu možná příliš tvrdé a nekompromisní. Naštěstí se občas najdou lidé, kteří si umí udržet zdravý nadhled a neváhají dokonce obětovat vlastní majetek ve prospěch dobré věci.

Zdroj: https://goo.gl/jK8Cd

Komentáře

Nahoru