Teenager investoval 1 000 dolarů od své babičky do bitcoinů. Ze zisku vyvinul speciální VR headset

Erik Finman ve třinácti letech dostal od své babičky 1 000 dolarů. Mladý chlapec tyto peníze investoval do bitcoinů, které mu za rok a půl vynesly 100 000 dolarů. V patnácti letech spustil online edukační platformu s názvem Botangle. A o dva roky později se začal věnovat virtuální realitě.

Platforma Botangle slouží ke vzdělávání v mnoha oblastech. Cenné rady zde poskytují mentoři a lidé z praxe, a to napříč různými oblastmi (od biologie, přes iOS design, až po programování).

martacoffeepic_i4kejs

Erik Finman vyvinul nové VR brýle, který by měly nahradit obrazovku.

Erik Finman má nyní sedmnáct let a zasvětil se virtuální realitě. Před nedávnem spustil kampaň na crowdfundingovém portálu Indiegogo.com, protože chce financovat nový projekt jménem Marvel. Jedná se o headset pro virtuální realitu, který pracuje s chytrými telefony.

Marvel není klasický VR headset

Marvel není klasický VR headset, protože jeho cílem není poskytnout uživatelům zážitek z 360° obsahu ve virtuální realitě. Marvel chce nahradit počítač.

Po připojení k telefonu s Androidem vám headset zobrazí aplikace a simuluje libovolné prostředí. Potom můžete pracovat klidně na pláži anebo na měsíci. V půlkruhu kolem sebe uvidíte všechny otevřené aplikace. A můžete se pohybovat v prohlížeči či přepínat mezi různými plochami. Tento speciální VR headset slibuje ojedinělý zážitek jak z hraní her, tak i z práce. Navíc můžete připojit prostřednictvím technologie Bluetooth klávesnici a myš, a tak budete pracovat jako na klasické notebooku či počítači. Ale výhodou je, že nepotřebujete žádnou obrazovku.

UI-_Chat.png_mj2ndb

S aplikacemi můžete pracovat ve virtuální realitě.

Překvapí vás, že Marvel je vybavený senzory, které sledují pohyb pokaždé, když se podíváte kolem sebe. Headset, který patří pod křídla mladého chlapce, vypadá podobně jako Oculus Rift. Je dostatečně velký, aby udržel telefon. A měl by být kompatibilní s řadou zařízení. Erik Finman říká, že headset dokáže pracovat s jakýmkoliv smartphonem, který má Android Lollipop a vyšší.

Cena sady pro virtuální realitu bude 250 dolarů (200 dolarů pro první zájemce). Hlavním cílem kampaně na portálu Indiegogo.com je získat 500 000 dolarů pro výrobu prvních 2 000 kusů.

lensmarvel_ufnoyy

Za tento speciální headset dáte 250 dolarů.

Tým, který za Erikem stojí

Erik Finman má vybudovaný tým sedmi až osmi lidí, kteří na projektu pracují. Vedle všeho mají také zkušenosti v oblasti výroby a dopravy.

„Jsem velice rád, že jsem najal lidi s bohatými zkušenosti v dopravě a logistice. Mají také zkušenosti s výrobou a vývojem,“ řekl Finman.

S vývojem VR headsetu mu pomáhal také jeho bratr Rossi, který studoval robotiku na Massachusettském technologickém institutu.

Zdroj / Foto: Mashable, Indiegogo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru