Dnes vyšlo 15 článků

Teenager hacknul severokorejský Facebook přes hloupé heslo

Někdo v Severní Koreji vytvořil klon Facebooku. Sice o mnoho jednodušší, ale aspoň barvy seděly. Každopádně o pár hodin později se jednomu teenagerovi podařilo tuhle novou sociální síť hacknout. V životě byste neuhodli, jak snadné to bylo.

Osmnáctiletý Andrew McKean ze Skotska vyzkoušel přihlášení jako uživatel „admin“ s heslem „password“. A světe div se, ono to fungovalo! Web je v současnou chvíli nefunkční.

fb-klon-2

Sociální síť byla postavená na softwarovém balíku phpDolphin (v ceně asi 1000 Kč), který umožňuje vytvořit sociální síť prakticky každému. Na stránkách mají demo ukázku, ve které se přihlašuje pod admina s heslem „password“. Chytrý obyvatel Severní Koreje to evidentně nezměnil.

fb-klon-4

Zatím není jisté, kdo za klonem Facebooku stojí a jaké s ním měl plány. Jeho uživatelská základna by však byla oproti Facebooku dost malá. V celo zemi je 25 milionů obyvatel a jen několik tisíc z nich má přístup k internetu, který je cenzurován.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru