Dnes vyšlo 15 článků

Teenager byl zatčen za to, že dal na Instagram text Eminemovy písně

Patnáctiletý kluk z Kalifornie byl zatčen a obviněn z „teroristické hrozby a narušování činnosti školy“. Proč? Postnul na Instagram část textu z Eminemovy písně „I’m Back“.

Policistům se nelíbil následující text:

„I take seven kids from Columbine, stand ’em all in a line, add an AK-47, a revolver, a nine, a MAC-11 and it oughtta solve the problem of mine. And that’s a whole school of bullies shot up all at one time. I’m just like Shady and just as crazy as the world was over this whole Y2K thing.“

V textu se hovoří o tom, že se vezme sedm dětí, postaví se do řady a problém se vyřeší pomocí AK-47. Jak jistě víte, v Americe se občas stává, že někdo střílí ve škole, a tak jsou tam tato slova brána na větší váhu, než kdyby k případu došlo u nás. Policie navíc argumentovala tím, že patnáctiletý mladík byl samotář a moc se mu nechtělo do společnosti, což nasvědčuje, že by mohl být potenciálním násilníkem.

i_take_seven_kids

Po zátahu bylo v domě chlapce nalezeno několik neregistrovaných zbraní a pod skříní v otcově ložnici neprůstřelná vesta. On ani jeho táta se tvářili, že neví, odkud pochází. Nakonec by mohl kvůli jedné fotce na Instagramu čelit obvinění za skladování střelných zbraní chlapcův otec.

Patnáctiletý mladík popírá, že by text kdy zveřejnil. Prý byl hacknutý jeho účet.

Podobný případ se stal před rokem

V srpnu loňského roku došlo k něčemu podobnému. Jednatřicetiletý James Evans tehdy sdílel na Facebooku text písně „Class Dismissed“ od skupiny Exodus. Protože se v textu mluvilo o zabití studentů a školního personálu, také byl zatčen za teroristickou hrozbu.

Tento případ ovšem dobře dopadl. Evans byl po osmi dnech ve vězení propuštěn a vykládal médiím, že i všichni kluci v cele souhlasili s tím, že byl zatčený za úplnou blbost.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru