Ted Cruz na svém Twitteru oznámil, že hodlá kandidovat na prezidenta

Ted Cruz, republikánský senátor státu Texas, oznámil dnes v noci na svém Twitteru, že hodlá kandidovat na prezidenta USA v roce 2016.

Cruz ke tweetu připojil třiceti vteřinové video, kde vyzývá “novou generaci odvážných konzervativců”, aby mu pomohli “udělat Ameriku zase velkou”.

 


 

“Lídr” mezi Republikány

Ted Cruz patří ke konzervativnímu křídlu Republikánské strany. Má také podporu radikálního hnutí Tea Party. Je kritikem prezidenta Baracka Obamy, zejména jeho reformy zdravotnictví.

Jeho soupeřem v rámci Republikánské strany bude podle agentury DPA například guvernér Wisconsinu Scott Walker nebo bývalý floridský guvernér Jeb Bush.

14534229689_6a9f4cc442_z

4% je určitě dobrý začátek

Vzhledem ke svým vyhraněným názorům nebude Ted Cruz určitě favoritem. Podle průzkumu televize CNN v tomto měsíci má Cruz pouze čtyři procenta příznivců. Ovšem souboj o nominaci je zatím zcela otevřený.

 Zdroj: theverge.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru