Dnes vyšlo 1 článků

Teclast X98 Pro – tablet s Retina displejem

Teclast vytvořil další tablet se dvěma OS. Zepředu je bílý, zezadu stříbrný. Tvarem a zaoblenými hranami hodně připomíná buď iPad Mini 2 nebo tablet Huawei Mediapad M2, který jsme recenzovali. Pochopitelně je ale levnější. A co technické specifikace?

Provedení a hardware

Teclast X98 Pro je vyrobený z kombinace kovu a plastových materiálů, tablet je v ruce velmi pevný a při manipulaci se neozývají žádný zvuky. Vše sedí pevně. S dvoujádrovým procesorem od Intelu o frekvenci 2,24 GHz v pohodě zvládá multitasking, sledování filmů, hry a kancelářské práce.

S váhou 0,526 g nepatří mezi nejlehčí, ale 8 mm tloušťka je přijatelná. Rozhodně není tlustý, díky tomu se pohodlně vejde do kabelky.

teclast

Displej

Displej je u tabletů důležitou položkou a tady docela stojí za to. Na 9,7 palcích je rozlišení 2048 x 1536 to nejlepší, co můžete dostat. Jedná se o Retina displej, vše je ostré a text čitelný. Zobrazovací úhly jsou dobré i na sluníčku.

Konektivita

Teclast X98 Pro má standardní slot na paměťovou kartu (interní paměť je 64 GB, karty do 128 GB), micro USB a dokonce i micro HDMI konektor. Pro sluchátka je standardní 3,5 mm jack, tablet má Wi-Fi a Bluetooth.

microusb

Operační systémy

Dostanete nejnovější Windows 10 a Android 5.1. Je to skutečně praktické, protože na Androidu si zahrajete a Windows využijete pro práci. Nebo naopak. Je to jen pro vás. Vlastně získáte dvě zařízení v jednom.

Výdrž baterie

Teclast tvrdí, že jejich model X98 Pro vydrží až 8 hodin. Vzhledem ke kapacitě baterie 5000 mAh je to uvěřitelné, takže si užijete hodiny zábavy.

Teclast-X98-Pro-Tab-PC (1)

Média

Tablet zvládá všechny běžné formáty obrázků (gif, bmp, png, jpeg), zvuku (ogg, wma, aac, mp3), videa (3gp, wmv, avi) a dokonce aplikací MS Office (Excel, Powerpoint, Word). Zvuk je dobrý, dost hlasitý, a ani obě kamery nejsou špatné. Zadních pět megapixelů vyfotí docela slušné snímky, přední 2 Mpx vám budou na selfie při dobrém osvětlení stačit.

A cena?

Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z lepších tabletů (např. Retina displej), je cena 5 500 Kč přijatelná. V Česku ho ovšem nekoupíte. Objednat se dá z čínského e-shopu s elektronikou Gearbest. S doručením do ČR odtamtud není problém.

krabice

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru