Teclast X80 Plus: Tablet s Windows 10 a procesorem od Intelu pod 100 dolarů

Po pár měsících ticha se na čínském trhu objevil další tablet, který opravdu stojí za zmínku. Před pár dny tam přišel do předprodeje nový výrobek značky Teclast. Nejen že slušně vypadá a technické vybavení není k zahození, ale překvapil i cenovkou, která se zastavila pod sto dolary.

Teclast vydal současně dva nové tablety, na obou běží Windows 10 a jsou totožné i hardwarovou výbavou. Jediný rozdíl je v tom, že Teclast X80 Pro má vyšší rozlišení obrazovky. My se podíváme na levnější Teclast X80 Plus.

Vzhled a displej

Teclast X80 Plus vypadá v bílém provedení opravdu k světu. Přední strana je téměř čistá až na kameru umístěnou nahoře ve středu. Na zadní straně je kromě zadního fotoaparátu i reproduktor a pár čínských znaků a označení tabletu. Tlačítka ovládání hlasitosti a zamykání displeje jsou na pravé straně. Po stranách má velmi úzký rámeček, tím pádem je menší než většina osmipalcových tabletů. Jeho rozměry jsou 208 x 122 x 10 mm, váží pouhých 327 gramů.

1445044514094-P-3272375

Co se týče displeje, zmiňovali jsme, že Teclast X80 Plus je oproti verzi Pro trochu ochuzen. Přesto si myslíme, že rozlišení 1280 x 800 pixelů je na osm palců více než dostatečných. Příjemně potěší pozorovací úhel 178°.

Hardwarová výbava

Chlubí se čtyřjádrovým procesorem Intel Atom X5-78300 s frekvencí 1,44 GHz, což bohatě postačí na multitasking, hry a videa ve 4K rozlišení, která podporuje. Rozjedete na něm League of Legends, Warcraft i Cross Fire. 2 GB paměti RAM jsou plně dostačující, 32 GB úložného prostoru doplňuje slot na paměťové karty (taktéž do 32 GB). Standardem je Wi-Fi, Bluetooth 4.0, možná trochu překvapí HDMI výstup.

plocha

Nic pro fotografy

Upřímně vám řekneme, že si na něm sice perfektně zahrajete, ale moc toho nevyfotíte. Přední kamera má 0,3 megapixelů, což je hodně slabé, zadní 2 megapixely. Někde se prostě ubrat muselo, aby cena nebyla příliš vysoká. Lidé, co ocení výkon, často přežijí bez luxusního fotoaparátu.

Baterie s kapacitou 3800 mAh je průměrná, ale výrobce slibuje inteligentního manažera využívání baterky, čímž se zvýší výdrž.

V balení najdete nabíječku, USB kabel a USB OTG kabel. A přesná cena? Je to novinka, v Česku ho ještě určitě neseženete, zato v Číně už se předobjednat dá. Na GearBest ho koupíte za 99 dolarů, což dělá asi dva a půl tisíce korun. To je krásné, ne?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru