Technologie pomáhají: Viděli ozbrojené vloupání přes webkameru

Technologie pomáhají: Viděli ozbrojené vloupání přes webkameru

Hráčská komunita často drží při sobě a pomáhá si. A to, že si hráči často volají přes webkameru, aby mohli pořádně sdílet herní zážitky, se tentokrát opravdu vyplatilo. Měli totiž možnost být přes webkameru svědky ozbrojeného vloupání. Jen díky tomu se lupiče povedlo tak brzy dopadnout.

Vše se odehrálo v blízkosti West Grove Parkway ve městě Tempe ve státě Arizona v USA. Vášnivá hráčka online her seděla okolo páté hodiny ranní jako obvykle u počítače. Pařila Dotu 2 a měla u toho zapnutou webkameru, přes kterou pravděpodobně sdílela své herní zážitky s několika dalšími lidmi.

To bylo její jediné štěstí. Jakmile ji totiž ozbrojení lupiči odvlekli kamsi pryč, spoluhráčům došlo, že něco není v pořádku. Jeden z evropských spoluhráčů zavolal jednomu z amerických přátel ženy a ten upozornil policii. Nepochybně je to zajímavé, jak vás může zachránit někdo, kdo zrovna sedí u počítače na jiném kontinentu.

sajeden

Podle všeho se jedná o tuto hráčku.

Policie se ihned vydala na místo činu a v bytě ještě našla jednoho podezřelého. Ten byl identifikovaný jako sedmadvacetiletý Edgardo Martinez. Zpočátku tvrdil, že je jednou z obětí. Pak se mu asi něco přecvaklo v hlavě a začal poslouchat příkazy policistů. Nicméně následně si to opět rozmyslel a začal utíkat. Tak ho vzali do vazby  a čeká ho vězení.

Útočníci ale byli dva. Ten zbývající se stále hledá. Měl by mít vousy, na sobě šedou košili, černé kalhoty a boty s červenou podrážkou. Kdybyste se náhodou vydali do Ameriky a potkali ho tam, rozhodně nezapomeňte informovat policii.

Plán jim nevyšel

Policie prozradila, že původní záměr loupeže byl využít ženu a jejího spolubydlícího k loupeži. Lupiči je chtěli poslat vykrást bankomat.

Jenže věřte tomu nebo ne, ten úplně prvotní plán byl ještě trošku jiný. Chtěli se zaměřit na obyvatele sousedního bytu, o kterých si mysleli, že jsou to drogoví dealeři. Jenže se trošku přepočítali. A na moderní technologie dnešní doby taky vyzrát nezvládli.

Zdroje: CBS12, JRN, fotografie: Flickr – mofetos

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru