Dnes vyšlo 15 článků

Technologie budoucnosti, aneb co nás čeká v dalším desetiletí?

Technologie se neustále vyvíjí. Ačkoliv se může zdát technologická budoucnost nevyzpytatelná, experti se shodují, že v následujícím desetiletí se můžete těšit minimálně na následujících 11 vynálezů.

Určitě máte nějaké představy o technologické budoucnosti a ve vašich myšlenkách převládají pravděpodobně roboti. Nicméně budoucnost nebude pouze o robotech.

1. Neomezená datová úložiště do roku 2018 pro 90 % populace

Nedostatek volného prostoru na úložišti je každodenním problémem spousta lidí a firem. V budoucnosti by se mělo stát minulostí vymazávání starých souborů, protože se předpokládá přístup k bezplatnému neomezenému datovému prostoru. V současné době server Google Pictures nabízí neomezené ukládání fotografií. A například Amazon poskytuje neomezené úložiště za roční poplatek ve výši 60 dolarů. Předpoklady jsou takové, že v roce 2018 by měla mít neomezená úložiště většina populace.

90-of-the-population-will-have-unlimited-and-free-data-storage-by-2018

Neomezené datové úložiště

2. První lékárenský robot bude v USA do roku 2021

Lékárničtí farmaceuti budou minulostí. V lékárnách k vydávání léků budou sloužit moderní roboti. A do roku 2021 by se měl první robot svého druhu objevit právě v USA.

the-first-robotic-pharmacist-will-arrive-in-the-us-2021

První robot v lékárnách

3. Do roku 2022 bude mít internetové připojení bilion senzorů

Vše bude online. Vzhledem k tomu, že náklady senzorů klesají a výpočetní výkon se zvyšuje, budou k internetu připojeny všechny věci a přístroje. Od oblečení, které nosíte, až po podlahu, po které chodíte. Každý předmět se připojí k internetu a ke komunikačním kanálům.

1-trillion-sensors-will-be-connected-to-the-internet-by-2022

Na internet bude připojené prakticky vše

4. 10 % světové populace bude nosit online oblečení

Automobily, spotřebiče a další předměty denní potřeby jsou stále častěji připojovány k internetu. Nebude dlouho trvat a k internetu bude připojené také oblečení. Předpokládá se, že do roku 2022 se budou kupovat šaty s čipy, díky kterým bude online i to, co máte na sobě.

10-of-the-worlds-population-will-be-wearing-clothes-connected-to-the-internet-by-2022

Lidé budou nosit online oblečení

5. 3D tiskárny budou vyrábět auta od roku 2022

Společnost Local Motors plánuje, že by se v následujících letech mohla spustit produkce automobilů přes 3D tiskárny. Existuje již několik prototypů, přičemž od následujícího roku (2016) by společnost měla začít přijímat objednávky na velkovýrobu.

the-first-3d-printed-car-will-be-in-production-by-2022

Auto z 3D tiskárny

6. 10 % světa bude používat inteligentní brýle

Brýle s novým rozměrem reality bude používat 10 % světa do roku 2023. Obdobné produkty jsou na trhu k dostání již nyní a jejich výrobcem je technologický gigant Google.

10-of-reading-glasses-will-be-connected-to-the-internet-by-2023

Lidé budou používat inteligentní brýle

7. Vláda bude v roce 2023 vybírat daně přes blockchain

Veškeré transakce v digitální měně Bitcoin jsou zálohované přes technologii blockchain. Ve své podstatě se jedná o účetní knihu, která obsahuje všechny transakce provedené v minulosti. Jedná se o naprosto transparentní systém, do kterého může nahlédnout každý občan. Technologie by mohla sloužit také k evidenci vlastníků pozemků či jiného majetku. Dokonce by mohla sloužit jako účetní kniha pro soukromé firmy.

a-government-will-collect-taxes-for-the-first-time-via-blockchain-2023

Vláda bude používat transparentní systém pro výběr daní

8. Podkožní mobilní telefon se na trhu objeví v roce 2023

Implantovaný telefon by měl kontrolovat zdravotní stav majitele. Majitel může telefon ovládat prostřednictvím svých myšlenek.

the-first-implantable-mobile-phone-will-become-commercially-available-in-2025

Implantovaný telefon

9. První transplantace jater z 3D tiskárny se uskuteční v roce 2024

Předpokládá se široké využití 3D tisku ve zdravotnickém průmyslu. Prostřednictvím 3D tiskáren by se měly tisknout orgány z buněk pacienta.

the-first-transplant-of-a-3d-printed-liver-will-occur-2024

Transplantace jater z 3D tiskárny

10. 5 % produktů bude z 3D tiskáren

V současné době slaví 3D tiskárny velký úspěch a jejich popularita neustále roste. Během několika následujících let bude 5 % produktů vytisknutých právě prostřednictvím tohoto zařízení.

5-of-consumer-products-will-be-3d-printed

Produkty se budou vyrábět ve 3D tiskárnách

11. V roce 2026 bude první město bez světelného dopravního značení

V budoucnosti se budou realizovat takzvaná chytrá města, která by neměla používat světelná dopravní značení. Infrastruktura ulic, chodníků a dopravního značení by měla být propojená vzájemně. Celý systém by se měl řídit prostřednictvím internetu.

the-first-city-with-more-than-50000-people-and-no-traffic-lights-will-come-into-existence-by-2026

Město bez světelného dopravního značení

Zdroj / Foto: Tech Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru