Technologická společnost Uber pomůže s výběrem daní od OSVČ v Estonsku

Jeden z nejinovativnějších a pokrokových veřejných orgánů v Evropě pozval technologickou společnost Uber, aby podpořila rozvoj moderní a digitální platformy zjednodušující daňovou povinnost od OSVČ, které provozují svou činnost v rámci estonské ekonomiky ,,on-demand“, postavené na přímé poptávce od zákazníka.

Vzestup trendu, který spojuje soukromé osoby nabízející a poptávající služby, vytváří výzvy pro daňové orgány. Odhalit řidiče, kteří neplní daňové povinnosti je velmi náročné. Jedinou možností jsou pouze namátkové kontroly v terénu nebo tipy veřejnosti.

Ze začátku budou daňová přiznání dostupná pouze pro partnerské řidiče firmy Uber

Pilotní platforma, která má zjednodušit daňová přiznání, bude ze začátku dostupná jen pro partnerské řidiče firmy Uber. První výsledky se očekávají v roce 2016. Společnost provozuje bezhotovostní digitální služby po celém světě a estonská finanční a celní správa vidí v jejich zkušenostech cenný zdroj informací.

Chceme spolupracovat s místními i celostátními orgány na vytváření moderních a efektivních způsobů, jak spotřebitelům i státu usnadnit využívání výhod rozvíjející se digitální ekonomiky „on-demand, uvedl Mark MacGann, vedoucí útvaru veřejné politiky Uber pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky.

Uber1-680x250

Estonsko bylo společností Uber označeno za pokrokově smýšlející a inovativní stát, který využívá digitální služeb a stává jedním z center technologického světa. Uber své služby v současnosti nabízí ve více než 200 městech 60 zemí světa.

Elektronické transakce, spravované digitálními firmami, jako je Uber, mohou úřadům i veřejnosti pomoci zcela změnit situaci, pokud jde o transparentnost a dohledatelnost relevantních podkladů i v odvětvích, která historicky fungují na hotovostní bázi, dodal MacGann.

Díky mobilní aplikaci jsou cestující spojeni přímo s řidiči

Společnost Uber je alternativní formou taxislužby, která prostřednictvím mobilní aplikace spojuje cestující přímo s řidiči. Tato služba však vyvolává vlnu protestů taxikářů, protože řidiči nemusí plnit požadavky, které zákony a předpisy kladou na taxikáře. Soukromí řidiči například nepotřebují taxikářskou licenci. Aplikace bohužel také nekontroluje, zda mají řidiči živnosti a zda své zisky daní.

uber-clanok-coverZdroj: Tyinternety

Komentáře

Nahoru