Technologická předsevzetí do roku 2015

Jistě jste si již několikrát dali nějaké předsevzetí pro nastávající rok. Předsevzetí si lidé dávají každý rok. Například dokončit školu, naučit se anglicky, nebo například zhubnout. Už jste si ale někdy dali „technologické předsevzetí“? V tomto článků najdete hned několik příkladů, kterými se můžete inspirovat.

Vymažte staré aplikace

Většina si z telefonů i tabletů postupem času vytváří skládku starých aplikací. Proč ale zaplňovat pamět hrami, které již nehrajeme, a aplikacemi, které jsou již zastaralé. Leden je pro nás jedinečnou příležitostí k vyčištění svého zařízení a vytvoření místa pro nové, mnohem vychytanější aplikace.

Chraňte svá data

Smartphone nebo tablet jsou přímo oknem do vašeho digitálního života. Často na nich využíváte osobní i pracovní email a navštěvujete své online bankovnictví. Své přístupy máte jistě uložené, abyste nemuseli vše vypisovat znovu. Je nejvyšší čas zapracovat na pořádném zabezpečení.

zdroj: freedigitalphotos.net

zdroj: freedigitalphotos.net

Přestaňte používat to samé heslo pro více účtů

Miliony lidí používají stále stejné heslo pro různé stránky, a hrozí jim tak krádež identity. Ovšem, vzpomenout si na větší množství přihlašovacích údajů může být často problém. Většina uživatelů volí jednoduchá hesla, jako je datum narození nebo jméno domácího mazlíčka. Taková hesla jsou ale velice snadno uhodnutelná. Vyzkoušejte automatické generování hesel a zvyšte tak svou bezpečnost. K uchování hesel použijte například KeePass.  

Recyklujte své staré mobilní telefony a zařízení

Odhaduje se, že každý rok je vyprodukováno cca 50 milionů kusů elektronického odpadu zahrnující staré počítače, televizory, zábavní zařízení, ledničky atd. Agentura pro ochranu životního prostředí však odhaduje, že pouze 20% tohoto odpadu je recyklováno, a zbytek skončí na skládkách nebo ve spalovnách. Recyklujte svá zařízení, pomůžete tak dobré věci. Existuje i řada obchodních programů, které umožňují výměnu starého zařízení za nové.

Zálohujte lépe své soubory

Často nezálohujeme vůbec, nebo zálohujeme na zařízeních, která jsou mobilní. Ale co když si svůj disk necháme ve vlaku a o svá data tak přijdeme? Ideálním řešením je zálohování pomocí paměťové služby na principu cloudu. Ke svým datům se tak dostanete, ať se s vaším zařízením stane cokoliv.

zdroj/foto: telegraph.co.uk

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru