Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Techloop spustil vylepšenou verzi svého webu, který představuje inovativní řešení IT náboru

Techloop spustil vylepšenou verzi svého webu, který představuje inovativní řešení IT náboru

Na českém pracovním trhu chybí dlouhodobě tisíce odborníků z oblasti informačních technologií. Navíc se nezdá, že by se situace v dohledné době zlepšila. Mimo jiné i pro to, že počet absolventů studijních oborů v oblasti informačních a komunikačních technologií v poslední době klesá. S přibývající robotizací a propojeností ekonomiky i běžného života tak poptávka po IT profesionálech mnohonásobně převyšuje nabídku. Společnostem i státním institucím s náborem pomáhá specializovaná firma Techloop, která se zaměřuje na nábor IT odborníků. Těm na druhou stranu zase pomáhá zorientovat se v záplavě nabídek a vybrat tu nejlukrativnější. 

Firmy, které mají problém s náborem IT odborníků, se mohou obrátit na specializovanou platformu Techloop. Ta sází na diskrétnost a propojení pouze těch firem a expertů, kteří si na základě svých představ a požadavků s největší pravděpodobností nakonec podají ruce. Zakladatelům Techloopu se nelíbila dosavadní praxe, kdy IT vývojářům denně chodí desítky pracovních nabídek od personálních agentur. Díky dlouholetým zkušenostem v IT a personalistice se proto rozhodli úzce specializovat na nábor v oblasti IT. Kladou přitom důraz na zachování anonymity uchazečů a po firmách vždy vyžadují, aby uvedly informace o platu u každého inzerátu. Ve své databázi, která každým dnem narůstá, má Techloop v současnosti okolo 52 000 registrovaných uživatelů, z nichž je přes 16 000 ověřených uživatelů. Techloop navíc úspěšné uchazeče o práci odměňuje bonusem v podobě 500 euro a firmám umožňuje svou databázi uchazečů využít bezplatně.

„V dnešní době je pro komerční firmy, ale třeba i veřejné instituce, velmi složité získat nové IT profesionály. Na vině je i přemíra poptávky, ve které se odborníci nedokáží zorientovat. My jim proto nabízíme jednoduchou a efektivní platformu, kde si v pár krocích vyplní svůj profil. Na základě jejich kritérií pak umožníme firmám, které odpovídají jejich požadavkům a představám, aby je napřímo kontaktovaly. Celý tento proces od registrace po podepsání smlouvy u nás v průměru trvá 2,5 měsíce,“ říká João Duarte, CEO společnosti Techloop, která firmám s náborem nových IT profesionálů pomáhá v České republice už od roku 2016.

Webové stránky této platformy navíc přes léto prošly výrazným vylepšením, které pocítí jak firmy, tak zájemci o práci. Ti jen stručně shrnou své zkušenosti a po několika málo kliknutích budou registrováni. Jen jedno kliknutí pro zobrazení anonymizovaného profilu bude nově stačit i firmám. Vhodného uchazeče tak mohou v databázi Techloop vyhledat daleko rychleji.

„V uplynulých měsících nám přišla řada připomínek a tipů od našich uživatelů, kteří se s námi podělili o svoji uživatelskou zkušenost. Na základě jejich zpětné vazby a přání jsme provedli mnohá vylepšení, díky kterým se urychlí vyhledávání v databázi, celý web zpřehlední a celkově jej udělají uživatelsky přívětivější,“doplňuje João Duarte.

Z dat a zkušeností společnosti vyplývá, že největší zájem je mezi českými firmami o developery. Nejžádanějším IT pracovníkem je tak u nás PHP developer, kterého následují vývojáři v jazycích Java, JavaScript, .NET a C++. Zastoupení žen a mužů v databázi Techloop téměř odpovídá celorepublikovému průměru ICT odborníků – 13 % žen a 87 % mužů.

Podle dat Eurostatu a Českého statistického úřadu zaměstnávalo v loňském roce na území České republiky ICT specialisty 21 % společností s více než 10 zaměstnanci. Číselně vyjádřeno tak u nás bylo mezi 9 a 10 tisíci firmami, které ve svých řadách měly vývojáře, IT bezpečnostní odborníky nebo systémové administrátory. Více než 3 300 těchto podniků se snažilo počet počítačových odborníků rozšířit. Komplikovaná situace na pracovním trhu ale u 67 % firem nábor ajťáků velmi znesnadnila.

Zdroj, text/foto: techloop.io

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru