Tech Tats představuje další krok k transhumanismu

Tetování i implantace technologie do těla jsou velkým závazkem, který se nedá jen tak vzít zpátky. Dnes už existuje možnost sfouknout to hezky najednou.

Společnost Chaotic Moon vytvořila alternativu k tetování. Částečně by se to dalo nazvat také alternativou chytrých náramků a hodinek a podobných hračiček. Je to totiž tetování, které obsahuje senzory a výpočetní jednotky.

„Používáme mikrokontrolery, BLE (Bluetooth low energy), mikrořadiče, drobné senzory a běžné komponenty,“ vysvětlil CEO Chaotic Moon Ben Lamm.

Takže tady to máte. Technologie to rozhodně nejsou jednoduché, ale pro nás jako možné uživatele je důležitý hlavně výsledek. Senzory je možné spárovat přes zmiňované nízkoenergetické bluetooth s aplikací v telefonu. Monitorovat se dají podobné věci, které snímají chytré náramky (tep, kroky atd.). Rozdíl je v tom, že s tímto tetováním vypadáte tak trochu jako kyborg ze sci-fi románu.

„Naše obvody umí měřit teplotu, jak atmosférickou tak teplotu těla, a při nízkém osvětlení dokážou svítit,“ popsal Lamm.

Potenciál technologie? Kromě hračičky pro dospělé by mohla najít využití v lékařství při monitorování vitálních funkcí nebo identifikování prvních příznaků nemocí. Další možností je používat tetování k ověření místo hesel nebo snímání kvality ovzduší.

chaoticmoon

Mohl by vás někdo hacknout?

Podle zakladatelů firmy ne. Tetování půjde spojit pouze s jedním telefonem, takže se nebude moct připojit nikdo další. Pravděpodobnost získání dat přímo z tetování je daleko nižší než že se vám někdo nabourá do telefonu a získá informace odtamtud.

Navíc zatímco v současné době jsou senzory viditelné, jsme prý už jen kousek od toho, abychom je schovali pod kůži. V budoucnosti tedy nikdo nemusí vědět, že jste kyborg.

1218techtats01

O dostupnosti pro koncové zákazníky ještě nepadlo ani slovo. Transhumanismus se vyvíjí pomalu. O Tech Tats jsme vás informovali v prosinci loňského roku, kdy to byla čerstvá novinka. Tehdy jsme nevěděli téměř nic, dnes už víme, že se bude tetování párovat s aplikací. Vývoj budeme i nadále sledovat.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru