Dnes vyšlo 15 článků

Tech gigant HP Enterprise koupil miliardový startup SimpliVity za 650 milionů dolarů

Kalifornská společnost HP Enterprise koupila startup SimpliVity za 650 milionů dolarů v hotovosti, čímž chce rozšířit své portfolio na poli hyperkonvergovaných řešení. Přitom v březnu 2015 byl tento startup oceněn na více než 1 miliardu dolarů. Celkově vzato, SimpliVity získalo 276 milionů dolarů od investorů, jako jsou Kleiner Perkins, Accel a Waypoint Capital.

SimpliVity se zabývá vývojem správního softwaru, který umožňuje administrátorům získat kontrolu nad zdroji datového centra. Podniky jsou schopné díky těmto nástrojům efektivně využívat servery, úložiště i síťové zdroje. Startup, který pochází z Massachusetts, se specializuje také na konvergenční nástroje pro servery značek Dell, Lenovo a Huawei.

Akvizice by měla být dokončena v druhém čtvrtletí. V kurzu jsou aktuálně systémy pro hyperkonvergenci, přičemž hlavním hráčem na tomto poli je firma Nutanix, která na burzu vstoupila loni na podzim a která je oceněna na 2 miliardy dolarů.

Startup byl ohodnocen na více než 1 miliardu dolarů, a tak společnost HP Enterprise zaplatila o třetinu méně.

SimpliVity má zajímavé pozadí. Zakladatel a CEO Doron Kempel byl kdysi součástí elitní izraelské jednotky speciálních sil, která měla zabít Saddáma Husajna. Po neúspěšné misi v roce 1992, která si vyžádala 5 obětí, se Doron Kempel přestěhoval do USA, kde pracoval pro EMC a později pro IBM.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru