Taxikáři v Bratislavě bojují proti Uberu. Blokují auta, nadávají řidičům a lepí jim na auta nálepky

Alternativní taxislužba Uber leží v žaludku mnohým taxi službám. V Bratislavě se taxikáři rozhodli bojovat proti řidičům Uberu, kteří jim kradou práci a tím pádem i peníze, po svém. Vznikla facebooková stránka Stop Uber na Slovensku, na které se před nedávnem objevila fotografie polepeného vozidla patřícího právě jednomu řidiči zapojeného do služby Uber.  

V rámci organizované akce zhruba padesát taxikářů polepilo vozidla řidičů Uberu odsuzujícími nálepkami s textem Stop Illegal Transport Uber. Ale to není jediné tažení „normálních“ taxikářů v Bratislavě. Podle Deníku N zákazníky Uberu obkličují, nadávají jim a blokují auta do platformy zapojená.

uber

Zdroj: Facebook

„Niektorí mali kukly, pľuli na auto, búchali po ňom a lepili na sklo nálepky,“ řekla Simona pro Deník N. „Vodičovi nadávali, že je starý k****, ktorý im krade prácu. Mne, že som k****, která sa chce voziť za dve eurá.“

Taxikáři odsuzují Uber kvůli tomu, že nabízí levné cestování, jemuž nemohou konkurovat. Dále řidiči zapojení do služby nemusí splňovat podmínky, které jsou požadovány po profesionálních řidičích, například nepotřebují psychotesty, nemusí vydávat daňové doklady a mohou mít auto mladší deseti let.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru