Taxi služba Uber zavádí v New Yorku rezervační poplatek

O službě Uber jsme již tento měsíc psali. Její hodnota se přehoupla přes hranici 40 milionů dolarů, což z ní dělá jednu z nejrychleji rostoucích společností. A to i přes to, že se Uber poslední dobou potýká s podezíráním ze zneužívání osobních údajů.

Uber je tak trochu jiná taxi služba. Se zákazníky totiž komunikuje pomocí mobilní aplikace, díky které si zákazník najde nejbližšího taxikáře. Přičemž to nemusí být rovnou řidič z povolání, ale kdokoliv s autem. Což se pochopitelně taxikářům, kteří řádně odvádějí daně, nelíbí.

394440-69a0d832ed17f2d3a4c8b26b473f05beed63b178

Rezervace jako způsob pojistky

Uber nyní pro jízdy v ulicích New Yorku zavedl rezervační poplatek pro taxík verze UberT . Poplatek činí 2 dolary a strhává přes aplikaci, která je propojená s platební kartou. Společnost to zdůvodňuje jako potenciální odškodnění řidičům, pokud objednávku taxi zrušíte.

UberT je poněkud luxusnější a dražší verze Uber taxíků. Vedle nich existuje ještě levnější verze UberX. Rezervační poplatky již mezitím fungují i v Chicagu a ve Washingtonu D.C.

Zdroj: techcrunch.com

Foto: techcrunch.com, angel.co

Studentka informatiky, občasná copywriterka, milovnice čokolády. Mezi její zájmy patří on-line marketing, sociální sítě a psaní článků. Na jejím Pinterestu najdete přes 900 fotek, což je pro ni stále málo.

Komentáře

Nahoru