Dnes vyšlo 1 článků

Tato žena za celé 2 roky nevyprodukovala žádný odpad, dokázali byste to taky?

Dokážete si představit, že byste žili život bez zbytečného odpadu? Možná se divíte a kroutíte nechápavě hlavou, ale mladá Lauren Singer to dokázala. Teď je z ní žena, která si založila vlastní společnost, která prodává ručně vyráběné produkty a inspiruje lidi po celém světě. Vše začalo na univerzitě, kde studovala environmentalistiku. 

Zlomový okamžik nastal, když jednoho dne otevřela ledničku. V tu chvíli si Lauren uvědomila, že všechno co má v ledničce je zabaleno v plastových obalech. Uvědomila si, že něco není v pořádku. V tu chvíli se rozhodla, že odstraní všechny plasty a odpadky z jejího života.

Samozřejmě, tak velký krok nejde učinit ze dne na den, ale postupem času odstranila všechny balené výrobky a vždy když šla nakupovat na trh, měla po ruce vlastnoručně vyrobenou tašku. To ale není vše, oblečení přestala nakupovat v klasických obchodech a začala chodit do second handu a většinu hygienických potřeb si začala sama vyrábět.

„Vždy si vytvořím seznam potravin, které jdu nakupovat. Potraviny nebalím do plastových sáčků, ale do mé vlastní tašky. Oblečení nakupuji jen z druhé ruky, protože i tam se dají koupit skvělé kousky za nízké ceny. Navíc tak ušetřím množství peněz,“ uvádí Lauren.

Lauren hledala alternativy, kterými bude moci nahradit věci z každodenního života

Lauren hledala alternativy, jak nahradit běžné věci. Všechny čistící prostředky a běžné přípravky určené pro každodenní hygienu jsou buď balené, nebo vyrobené z plastu.

„Předtím, než jsem začala s tímto životním stylem, jsem často chodila nakupovat do supermarketu a lákaly mě barevné obaly potravin, neměla jsem žádný seznam, nakupovala jsem leccos. Také jsem neustále chodila do drogerie a nakupovala jsem spoustu krémů, čistících gelů, vždy nějaké novinky. Pokud si to včas uvědomíte, zjistíte, že všechny tyto věci jsou vlastně zbytečnosti,“ říká Lauren.

tiftzerowastepackingkit

Cestovní sada

Ukončila studium a založila si vlastní společnost

Jednoho dne se Lauren rozhodla ukončit studium a založila si svou vlastní společnost, která prodává ručně vyráběné produkty.

Vím, co si asi myslíte. Musím být hippie, lhářka nebo nereálná. Ale ujišťuji vás, že nejsem ani jedno z toho. Jsem reálná“, dodává Lauren.

Pokud se chcete dozvědět víc o životě Lauren, můžete si přečíst její blog

Zdroj: SIP

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru