Tato žena vyvinula mobilní aplikaci, která už nakrmila téměř 700 tisíc bezdomovců v San Franciscu

Žena z Kalifornie jménem Komal Ahmad vyvinula inovativní mobilní aplikaci, která pomáhá nakrmit téměř 600 tisíc lidí bez domova, neboť byla unavená a frustrovaná z neustupujících problémů týkající se potravinářského odpadu v Americe.

Před čtyřmi lety Komal studovala Kalifornskou univerzitu. Když šla na kolej, přistoupil k ní bezdomovec a požádal ji o peníze, aby si mohl koupit jídlo. Komal vzala tohoto muže na oběd, během něhož se dozvěděla, že muž byl voják a nedávno se vrátil z Iráku. Tento zážitek jí vyrazil dech, a tak na univerzitě začala s iniciativou, která umožňovala darovat přebytečné jídlo z jídelny místním bezdomovců.

copia

Komal Ahmad se svým týmem. Zdroj: Facebook

Komal Ahmad, podle které je plýtvání potravin doslova nejhloupější problém na světě, je nyní CEO neziskové organizace COPIA.

„Hlad je špatný – je všude – ale v Americe, v nejvíce prosperující, industrializované zemi na světě by neměl existovat,“ dodala Komal. „Představte si fotbalový stadion naplněný jídlem až po jeho okraj. Tolika jídlem se denně plýtvá každý den v Americe, a zbytečně.“

Aplikace Copia – Zero Food Waste. Zero Hunger. umožňuje společnostem a projektantům událostí darovat své potravinové přebytky těm, kteří to potřebují. Stačí kliknout na jedno tlačítko. Řidiči organizace potom sbírají zbytky jídla a doručí je tam, kde je nejvíce potřebné.

Prozatím tato aplikace funguje v oblasti San Francisca, přičemž společnosti se podařilo nakrmit asi 691 tisíc bezdomovců ve městě. Příběh mladé ženy byl zveřejněn na zpravodajském portálu CNET, čímž byla oslovena mnohem širší veřejnost, která touží po tom, aby firma expandovala i do dalších oblastí a zemí.

„Nečekala jsem, že nás to vyhodí do povětří. Lidé z dalekých zemí, jako Nairobi, Bangalore a Hongkong, nám napsali žádost, že by chtěli tuto aplikaci i do svých měst a zemí,“ dodala závěrem Komal.

Zdroj: Independent

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru