Tato žena vytvořila aplikaci, aniž by uměla programovat. A nyní je milionářkou

Vytvořit aplikaci, aniž byste uměli programovat? Je to vůbec možné? Odpověď na tyto otázky by vám mohla dát Tara Reed z Detroitu v Michiganu. Tato geniální podnikatelka vytvořila úspěšnou aplikaci, přestože se s programováním nikdy nesetkala. Stačilo málo a stala se z ní milionářka.

Tara se zajímá o výtvarné umění. Nicméně nenarazila na aplikaci, která by jí pomohla hledat umělecká díla odpovídající jejímu stylu a chuti. Z tohoto důvodu se nakonec rozhodla vytvořit takovou aplikaci úplně sama, ačkoliv programování pro ni byla španělská vesnice. K vytvoření aplikace použila existující technologie.

Výsledkem je aplikace Kollecto, která uživatelům navrhuje vybraná originální umělecká díla od známých i začínajících umělců. Doporučení, která se zasílají uživatelům, jsou nastavena na míru jejich chuti, stylu i rozpočtu.

Cesta k milionům

Aby se o aplikaci, která je dostupná pro iOS i Android zařízení, dozvěděla široká veřejnost, spolupracovala její autorka s nezávislou neziskovou organizací TEDx. Organizace na internetu zveřejnila rozhovory s podnikatelkou, čímž se o ní dozvídaly komunity po celém světě. A také vytvořila prezentaci, která pomáhá netechnickým lidem vytvářet, prodávat a zpeněžit vlastní aplikace. Ihned si založila poradenskou společnost, která nyní vydělává více než 1 milion dolarů ročně.

Tara vystudovala Kolumbijskou univerzitu v New Yorku. Říká, že byste neměli nechat strach, aby vám zabránil dělat něco tak skvělého. Doporučuje, abyste udělali to, co chcete, a nebáli se změnit.

„Když se mě lidé ptají na radu, tak jim říkám: ‚Jděte do toho. Je šance, že to uděláte špatně, ale nikdy to nebudete vědět, dokud to nevyzkoušíte.‘,“ dodala závěrem Tara.

Zdroj: Black Business

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru