Tato webová stránka odstraní vaši online minulost z internetu

Pokud máte pocit, že by bylo nejlepší udělat tlustou čáru za online minulostí, potom se vám bude hodit tento nástroj. Švédská webová stránka vám pomůže odstranit vaše online stopy kliknutím na jedno tlačítko.  

Wille Dahlbo a Linus Unnebäck založili webovou stránku s názvem Deseat.me. Vše, co tento nástroj vyžaduje, je přihlášení k účtu Google. Služba shromáždí všechny účty, které jste si kdy na internetu vytvořili. A ihned vám poskytne odkazy ke smazání daných účtů.

deseat

„V podstatě jediná věc, kterou stránce poskytnete, je to, které stránky si přejete smazat,“ uvádí webová stránka.

Jestliže máte obavy o bezpečnost, zakladatelé webové stránky vás ubezpečují, že soukromí a zabezpečení dat uživatelů považují za extrémně důležité. Webová stránka používá protokol OAuth Google, což znamená, že nemá přístup k přihlašovacím údajům.

V této fázi se zdá, že Deseat.me má trochu omezenou funkčnost, když funguje pouze s účty, které jsou propojené s Google účtem. Taktéž se v některých případech může stát, že vaše stopy online minulosti budou na některých stránkách stále k dispozici, například fotografie na Facebookovém profilu vašeho přítele nadále zůstanou.

Zdroj: IFL Science

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru