Tato společnost vám zaplatí 428 tisíc korun za to, že budete dva měsíce ležet v posteli

Francouzští vědci studují mikrogravitaci. Nicméně ke svým studiím potřebují 24 dobrovolníků, kteří jsou ochotni plnit veškeré tělesné funkce v posteli po dobu 60 dnů.

„Hledáme mladé a zdravé muže ochotné ležet na zádech a absolutně nic nedělat po dobu dvou měsíců. Mzda je 16 tisíc euro,“ zní nabídka práce.

Vědci z francouzského vesmírného lékařského institutu zveřejnili nabídku práce s tím, že je to doslova vysněná práce. Dobrovolníci musí 60 dní pouze ležet na zádech, přičemž vědci budou studovat účinky mikrogravitace ve stavu virtuální beztíže.

Institut bude vybírat pouze sportovně založené muže ve věku 20 až 45 let, kteří nekouří, nejsou na nic alergičtí a mohou se pochlubit indexem tělesné hmotnosti mezi 22 až 27. Dobrovolník musí projít sérií testů před a po tom, co strávil dva měsíce v posteli.

woman-506120_1280

Zdroj: Pixabay

„Myšlenka této studie je reprodukovat stav beztíže na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS),“ řekl Dr. Arnaud Beck, který řídí experiment. „Během prvních dvou týdnů naši vědci provádí na dobrovolnících celou řadu zkoušek a měření. Potom následuje 60 dnů, během nichž dobrovolníci zůstávají v posteli, jejich hlava je mírně skloněna dolů.“

Pokud se na první pohled zdá, že toto zvládne každý, potom je to omyl. Zůstat tak dlouhou dobu v jedné poloze je pro tělo obtížné. A navíc musí všechno – jíst, umývat se, pít – vykonávat při ležení v posteli.

„Podmínkou je, aby alespoň jedno rameno zůstalo v kontaktu s postelí,“ dodává vědec.

Poslední dva týdny jsou vynaložené na to, aby se dobrovolník zotavil. Opět musí podstoupit další testy, které stanoví, jaké důsledky mělo to, že člověk nemohl stoupnout na zem po dobu dvou měsíců. Beck řekl, že tento experiment se provádí, protože je potřeba zjistit, jak působí dlouhodobý stav beztíže na lidský organismus. A zároveň se mají touto cestou najít způsoby, jak proti škodlivým účinkům bojovat.

„Za určitých podmínek je ovlivněn kardiovaskulární systém a není schopen fungovat stejně jako před experimentem. Dokonce se výrazně sníží krevní tlak a objeví se závratě.“

Stejně jako u kosmonautů, kteří strávili dlouhou dobu ve vesmíru, tak i dobrovolníci mohou zaznamenat ztrátu svalové hmoty v dolní části těla. Dokonce mohou mít problém s postavením se na nohy. Jestliže se i přes tato rizika chcete přihlásit, potom můžete zde.

Zdroj: The Guardian

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru