Tato rodina létá po celém světě zdarma, za letenky nezaplatila ani dolar

Toto není aprílový vtípek. Čtyřčlenná rodina jezdí už půl roku po světě, aniž by za letenky v business třídě utratila jediný dolar. Sympatičtí manželé totiž využívají výhod kreditních karet, díky nimž si na letenky našetřili, a tak mohli se svými dětmi ve věku 4 a 2 roky vyrazit na cestu kolem světa.

Manželé žijící momentálně v Singapuru ušetřili desítky tisíc dolarů. Dokonce jejich zkušenosti s bonusovými programy promítli v podnikání, protože založili server get.com porovnávající služby poskytované ke kreditním kartám. Věděli jste, že díky bonusovým programům můžete ušetřit statisíce leteckých mil?

shutterstock_asian-happy-family_copy-2674189023

Zdroj: Get.com

„V užívání kreditních karet jsme opravdoví maniaci, ze začátku jsme ale využívali jenom menší bonusy za utracené peníze nebo létali na kratší výlety,“ říká Pedro Pla. „Říkali jsme si ale, že musí existovat nějaká cesta, jak tento systém nabourat a vydat se v podstatě zadarmo na výlet kolem světa.“

Aktuálně mladá rodina navštívila Patagonii, ale na svém seznamu navštívených míst už má pět kontinentů. Výlet po světě si užívají více, než si původně představovali. Asi nejkrásnějším místem, které navštívili, byla Národní rezervace Masai Mara v Keni. Projeli se v těsné blízkosti zeber, slonů a lvů, což se líbilo nejen malým dětem.

„I naše děti se na dlouhé cesty skvěle adaptovaly,“ dodává Pedro.

První výlet kolem světa si manželé užívali už v roce 2007, ale tehdy ještě bez dětí. Nyní se rozhodli vyrazit na druhý výlet kolem světa, a to pojali jako desetileté výročí své první cesty do zahraničí. Tentokrát se rozhodli využít letecké míle našetřené na kreditních kartách, aby ušetřili co nejvíce peněz za letenky. V září roku 2016 získala rodina milion leteckých mil, za které zakoupila čtyři letenky kolem světa v business třídě. A ušetřila tak 54 tisíc dolarů.

Pár se rozhodl využít své znalosti v oblasti bonusových programů v praxi, a tak založil portál get.com, který porovnává bonusy amerických kreditních karet. Server funguje od roku 2014.

„Není potřeba chtít hned jeden milion mil,“ říká Pedro s tím, že se dá cestovat i s menším počtem leteckých mil.

V České republiky se také načítají letové míle za útratu na kreditních kartách, nicméně tuzemští poskytovatelé kreditních karet nejsou tak štědří jako ti američtí.

Zdroj: iDNES.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru