Dnes vyšlo 15 článků

Tato mobilní aplikace pro neslyšící převede mluvené slovo do textové podoby

V současné době existují stovky milionů neslyšících a nedoslýchajících lidí, jimž se snaží pomoci nejen specializovaná zdravotnická centra, ale také technologické společnosti a vývojáři mobilních aplikací. Právě mobilní aplikace Ava má zpříjemnit a zjednodušit život takto hendikepovaným osobám.

Ve své podstatě se jedná o jednoduchou mobilní aplikaci, která je zaměřena na neslyšící a nedoslýchavé uživatele. V reálném čase převádí hlas do textové podoby, a tak hendikepovaný může zjistit, o čem mluví jeho okolí. Aplikace nachází uplatnění například během pracovní schůzky, na přátelských sešlostech či při osobní komunikaci s druhou osobou.

ava-aplikace

Zdroj: Ava.me

Tato platforma se dá použít pro skupinovou i face-to-face komunikaci. Ava převádí mluvené slovo do textové podoby, a tak si neslyšící může snadno přečíst, o čem je řeč. K dostání je pro iOS i Android. Nicméně aplikace funguje pouze v anglickém jazyce, přičemž vývojáři zatím neplánují rozšířit podporu dalších jazyků.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru