Dnes vyšlo 1 článků

Tato mapa ukazuje evropské startupy, které naraisovaly nejvíce peněz

Evropa je domovem významných a inovativních startupů, které se nachází například v Berlíně, Stockholmu či Londýně. Nicméně technologický boom se rozptyluje po celé kontinentální Evropě. A tato mapa vám ukáže Evropu z trochu jiného pohledu.

Irsko (Future Finance), Španělsko (Cabify) či Dánsko (Trustpilot) mají alespoň jeden startup, který naraisoval více než 100 milionů dolarů. Jeden z méě známých hráčů na evropském trhu, ale zato velký hráč v České republice, je AVAST Software, který naraisoval 100 milionů dolarů a má hodnotu 1 miliardu dolarů. Také platební společnost Adyen z Holandska, která má hodnotu 2,3 miliardy dolarů, naraisovala 266 milionů dolarů.

europe-map-tech_2016_8-3

Mapa startupů, Zdroj: Business Insider

Ze všech evropských startupů na mapě nejmenší částku naraisoval slovenský SaferPass, a to 1 milion dolarů. A největší částku naraisoval švédský hudební gigant Spotify, a to 2,3 miliardy dolarů.

Celkem sedm společností se řadí mezi unicorny (raisnutá částka vyšší než 1 miliarda dolarů), a to v pořadí od nejvyšší částky po nejnižší: Spotify, Delivery Hero, BlaBlaCar, FarFetch, Adyen a AVAST Software.

Zde je kompletní seznam:

screen shot 2016-08-12 at 11.10.45 am

Seznam startupů, Zdroj: Business Insider

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru