Dnes vyšlo 15 článků

Tato farma v New Jersey produkuje čerstvou (a hlavně zdravou) zeleninu 365 dní v roce

V New Jersey vyrostla krytá farma, ve které pěstují zeleninu a byliny zdravějším a především efektivnějším způsobem. Farma produkuje čerstvou zeleninu celý rok a spotřebuje při jejich pěstování zhruba o 95% méně vody, než by byla spotřebována na obvyklé farmě. Navíc nepoužívá pesticidy a díky novému způsobu pěstování kontroluje nejenom jejich vizuální kvalitu, ale i také chuť.

Jak je možné, že farma spotřebuje tak málo vody? Rostlinky totiž při růstu mají kořeny neustále ponořené ve vodě a berou si jen tolik, kolik potřebují. Navíc mají ve vodě potřebné živiny, které by získaly na těch nejlepších farmách. Majitelé farmy jako jednu z hlavních motivací ke vzniku farmy uvádějí právě snížení spotřeby vody při farmaření. Na světě se totiž 70% zásob vody ročně spotřebuje pouze na agrokulturu a pouze v Americe se při farmaření použije na rostliny 300 milionů kilo pesticidů. A to na rostliny, které jíme…

Farma Bowery na to jde jinak. Snižuje spotřebu vody, dodává rostlinám potřebné živiny, aby jejich kvalita byla co nejlepší, a v průběhu růstu je sleduje hned pomocí několika zařízení. Několikrát denně jsou například foceny a fotky jsou ihned hodnoceny a dle nich je upravována “strava” rostlin.

Bowery tak doufá, že nastaví nový trend v pěstování zeleniny a bylin, a mimo zlepšení zdraví obyvatel tak uleví i životnímu prostředí. Nezbývá než doufat…

Zdroje: TechInsider

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru