Tam, kde končí hranice sportu: Vulgární fanoušci zareagovali na včerejší postup Slovenska nenávistnou stránkou

Včerejší den byl pro mnohé ve znamení hokeje. Česko se utkalo se Slovenskem a sociální sítě byly plné vtípků o tom, kdo vyhraje. Jak zápas dopadl všichni víme, někteří fanoušci se k tomu postavili různě, jen ne sportovně…

Čas od času vás informujeme i o trochu zcestném (ba dokonce i naprosto hloupém) chování některých uživatelů na Facebooku. Někteří dokáží skutečně překvapit, a to takovým způsobem, že zůstává rozum stát. Někdy se objeví video s týraným psem, vznikne o tom stránka, která se během chvíle zaplní nenávistnými a vulgárními statusy, jindy zase vznikne něco jiného.

Asi jako odpověď na včerejší hokej vznikla stránka “Modlíme se za leteckou havárii slovenského hokejového týmu”. Jak už název sám o sobě napovídá, nebude se jednat o nic hezkého. Zakladatel (evidentně Čech) zde prezentuje svůj názor na Slováky, přičemž srovnává ztráty českých a slovenských hokejistů při pádu letadla Jak-42 u severoruské Jaroslavle.


Jeden ze statusů stránky na Facebooku

A přibližně tady končí legrace. Několik dní je Facebook plný humorných obrázků, které mají za úkol fanoušky soupeřova týmu spíše poškádlit, než urazit. O tom sport je, o rivalitě. Bohužel ne každý zná hranice, a proto vznikají i podobná díla.

Stránka publikovala i fotografii nějakého člověka. Její popis říká, že právě to je autor stránky. Je však otázkou, zdali je to pravda. Zároveň vznikla i řada “antistránek”.


Stránky vytvořené jako nesouhlas…

Nás by zajímalo, zdali je to dobře vymyšlený tah, který má přilákat co nejvíce fanoušků do skupiny, která pak bude určena k obchodním účelům, nebo nějak jinak zneužita. Nebo jestli je to jen hra někoho, kdo chce vidět stovky rozzlobených a uražených lidí z Česka i ze Slovenska, a to si náramně užívat. Doufáme v to, protože pokud je to skutečný názor autora, je to hodně špatné…

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru