Talkase: Malý mobil, který přilepíte k iPhonu, abyste mohli volat ze dvou SIM

Představte si malý telefon, který máte přilepený ke svému primárnímu miláčkovi, kterého nedáte z ruky. Zní vám to šíleně? Dokonce to i šíleně vypadá. Přesto to ale má své opodstatnění.

Vybíráte si mobil podle toho, aby měl dobrý foťák, dobrý výkon na hry a slušný displej na sledování videí? To jste pak asi zapomněli na původní účel mobilu – telefonovat! Tchajwanská společnost WiMe na něj ale nezapomněla a myslí dokonce na ty, kteří mají mobil bez podpory dvou SIM karet. Hlavně pro ty je totiž určen jejich vynález Talkase – malý telefonek, který si přilepíte ke svému hlavnímu telefonu.

Proč by to někdo potřeboval? Vždyť si může koupit mobil s podporou dvou SIM, ne? Asi ne. Když měl Talkase kampaň na Kickstarteru, podpořilo ho opravdu hodně lidí. Získal více než dvojnásobek požadované částky. Třeba zarytým jablíčkářům by se hodit mohl, protože iPhone dvě SIM prostě nepodporuje.

iphone_talkase

Talkase je velký asi jako kreditní karta

Jak Talkase vypadá

Talkase je super malý a hlavně tenký mobilní telefon. Vypadá trochu jako malá kalkulačka a je vytvořený speciálně pro iPhone 5, 5S, 6 a 6 Plus. Když ho přes bluetooth spojíte se svým hlavním telefonem, budete mít možnost volat a přijímat hovory z hlavního telefonu. Nebo ho můžete používat jako samostatný malý mobil.

talkase

Talkase s celou svou výbavou

Kompatibilní je snad se všemi mobilními telefony s podporou bluetooth, ale je dodáván spolu se speciálními pouzdry pro výše zmíněné iPhony. Majitelé iPhonu tedy nemají žádný problém s upevněním svého druhého mobilu. Prostě ho jen zastrčí do pouzdra.

Výhodou tohohle malého telefonku je dlouhá výdrž baterie. Poté, co ho nabijete jeho vlastní malou nabíječkou, vydrží v pohotovostním režimu až 100 hodin. Pokud tedy budete na dlouho pryč od zásuvky a potřebujete něco, přes co budete spojeni se světem, není to špatná volba. Bude fungovat i tehdy, když se váš iPhone už dávno vybije. Nicméně v dnešní době externích baterií a powerbank je to taky vcelku na nic.

colours_talkase

Talkase je dostupný ve 4 barevných variantách

Minitelefonek vás navíc přijde asi na 1700 korun, což není zrovna málo. V Číně takových podobných mobílků seženete spoustu a za třetinovou cenu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru