Takhle budou vypadat letadla v budoucnosti

V podstatě všichni, kdo cestují letadlem, by ocenili prostornější sedadlo, kde by si mohli natáhnout i nohy, zejména u delších letů. V současné době návrháři letadel pracují na vytvoření komfortnějších podmínek pro všechny cestující.

Podívat se můžete na některé inovace, které se brzy stanou realitou. Některé návrhy jsou skutečně geniální.

Osobní zábavní systém

Vytvoření hlášení přes stránku, jako je například Facebook, je v současné době vrchol technologického pokroku pro většinu leteckých společností. Ale některé z nich, které mají stále zájem o nové technologie v leteckém průmyslu, začínají zavádět takzvaná zábavní centra. Připojit si můžete například svůj vlastní přístroj prostřednictvím LAN sítě.

In-flight pomocný systém

Nizozemská společnost AirFi vybavuje nízkonákladové letecké společnosti speciálním bezdrátovým systémem, který nahrává informace o cestujících přímo do přístroje. To vám nabízí možnost číst časopisy během letu, vybrat si filmy ke zhlédnutí, objednat jídlo anebo udělat nákup.

Virtuální realita místo internetu

Spousta cestujících využívá Netflix anebo Amazon, aby se během letu zabavili. Spousta leteckých společností mezi sebou soutěží o to, kdo poskytne cestujícím lepší zábavu než jen výše uvedené služby. Transavia je nízkorozpočtová aerolinie provozující Air France / KLM, která ve spolupráci s australskou společností Qantas testují technologie virtuální reality jako způsob, jak zajistit alternativní zábavu cestujícím.

Extrémně pohodlné sedačky s VR technologií

Využívat veškeré inovace, které aerolinie plánují nabídnout, bude mnohem jednodušší, když budeme sedět v pohodlném sedadle. Snad nejvyhledávanější věc by se mohla brzy stát realitou. Qantas plánuje zavést sadu VR brýlí, které vám umožní snadněji relaxovat. To vše je už k dispozici u některých prvotřídních letů.

Kino sedadla

Italská firma Aviointeriors navrhuje speciální sedačky leteckým společnostem. Sedačka se složí, pokud v ní nebude nikdo sedět. Pracuje na podobném principu jako sedačky v kinech. Pro ty, kteří cestují ekonomickou třídou, bude pohybování se po kabině mnohem jednodušší. Při sledování filmu během letu si budete pravděpodobně připadat, jako byste seděli v kině.

Samostatné spací kabiny

Tuto novinku navrhla společnost Factory Design a jedná se o projekt zvaný Air Lair. Letecké společnosti mohou svým pasažérům poskytnout místo ke spaní. Cestující v první třídě budou moci relaxovat ve futuristicky vypadajících kabinách se samostatným světelným a zvukovým zdrojem a regulátorem teploty. Tato speciální sedadla jsou navržena tak, aby se lépe využíval interiér letadla, ale vyžadují značnou investici, a tak ne všechny letecké společnosti mají o tuto vychytávku zájem.

Nemělo by to trvat dlouho a cestující by se mohli některých inovací dočkat.

Zdroj: Bright Side

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru