Také byste za telefonní číslo 777-7777 byli ochotni dát 42 milionů korun?

Nějaký bohatý šílenec ze Spojených arabských emirátů přesně tohle udělal. A to si představte, že tohle číslo má jen v pronájmu na dva roky.

Na světě existuje spousta věcí, které si můžete koupit za 42 milionů korun. V tak bohaté zemi, jako jsou Spojené arabské emiráty, to platí snad dvojnásob. Můžete si koupit obrovský dům. Můžete si koupit jachtu. Můžete si koupit luxusní auto. A nebo si můžete pronajmout sedmimístné telefonní číslo.

V sobotu probíhaly souběžně dvě aukční bitvy v Abú Dhabí a Dubaji. Účastnilo se jich celkem na 700 lidí. Exkluzivní číslo 777-7777 však získal jen jeden. Za pěkně tučnou sumu 2 144 779 dolarů, tedy zhruba 42 milionů korun.

777-7777

To je snad úplný blázen, že? Samozřejmě je tu i malá šance, že by to mohla být žena, ale to je dost nepravděpodobné. Tihle bohatí lidé jsou prostě někde úplně jinde.

Není to jen číslo

Za 42 milionů získá spolu s číslem balíček Etisalat Diamond Plus, který mu umožní měsíčně 2250 minut mezinárodního volání, 100 GB dat, 22 500 SMS a 300 minut příchozích roamingových hovorů. Navíc dostane i jeden z nejnovějších smartphonů. Jen tak, jako bonus.

Je tu však ten jeden menší háček. Ve Spojených arabských emirátech není prodej telefonních čísel legální, takže si ho nemohl koupit úplně. Proto ho má šťastný majitel, který nechtěl odhalit svou totožnost, pouze na dva roky. V Emirátech totiž všechna čísla mobilních telefonů i pevných linek vlastní vláda a na celý mobilní průmysl dohlíží Telekomunikační regulační úřad.

„Neprodáváme telefonní čísla, prodáváme balíčky Etisalat. Každý balíček obsahuje hodně výhod,“ uvedl Abdulla Al Mannaei, ředitel aukce.

Peníze půjdou na dobrou věc

Vypadá to jako obchod století a zřejmě si říkáte, že operátor Etisalat musí být také hodně šťastný, když tolik vydělal prodejem jednoho čísla. Jenže takhle to úplně není. Ke slovu se dostaly také organizace jako Khalifa Foundation. Z celkové ceny bylo totiž na charitu věnováno 2 025 803 dolarů, takže číslo ve skutečnosti stálo „pouhých“ 118 976 dolarů (zhruba 2 miliony korun).

Ano, je to normální

Není to však poprvé, co se takové VIP číslo prodalo za opravdu velké peníze. Například v roce 2009 prodal osmadvacetiletý Spencer Potter své číslo 867-5309 na eBayi za $186 853. Pokud nechápete, co je na tomto čísle tak skvělé, vězte že je známé z písně Tommyho Tutone s názvem „867-5309/Jenny“.

A i v této aukci se objevilo více luxusních čísel. Druhým nejdražším se stalo podobné 777-7770. Za to jeho nynější majitel utratil 6,7 miliónu korun.

Zdroje: Vocativ, The National

Komentáře

Nahoru