Dnes vyšlo 15 článků

Tajúplný ostrov plný zábavy a “malých” věcí

V tomto článku se projdeme po “malém” zábavním parku, ve kterém asi nenaleznete nic normálního. Naší prohlídku započneme na padesátitunovém mechanickém slonovi, projdeme přes galerii plnou mechanických zvířat, strojů a rostlin z imaginárních světů a skončíme v malé kavárně plní nových zážitků.

V tomto článku bych vás chtěl seznámit s městečkem, které se nazývá Nantes, nacházející se na tajuplném ostrově Les Machines de l’île. Tento ostrov má však jednu obrovskou výhodu. Není to ostrov, kam přijedete – vezmete si ručník – položíte se na pět hodin na sluníčko – a tím to končí. Abych pravdu řekl, vůbec nemá moře, ale stejně se tam můžete zabavit. Tento ostrov je ve skutečnosti nabitý zábavou, chcete-li zábavní park na ostrově.

Jules Verne a Leonardo da Vinci

Avšak asi tušíte, že se nejedná o klasický zábavný park, kde je pár kolotočů, možná skákací hrad a jedna zrezivělá horská dráha. Tento zábavný park je tvořen směsí výjevů z vymyšlených světů. Možná stačí říct slovo „vymyšlený svět“ a vybaví se vám dvě jména, která toto téma výrazně proslavila – Jules Verne a Leonardo da Vinci (mechanický vesmír a průmyslová historie městečka).  

Kupodivu dnes se setkávám podruhé se slovem steampunk, avšak tentokrát v literárním žánru, neboť celý park je tvořen v atmosféře sci-fi.

Začátek na padesátitunovém slonovi

Asi nejoblíbenější atrakcí je padesátitunový hydraulický slon, na kterém to všechno začíná…

Tento „miniaturní slon“ žije v centru dění – v ulici Nefs. Když si toto zvířátko vyjde na malou procházku, vypadá to, jako by se budovy pohybovaly. Věřím, že sedět mezi 50 cestujícími na hřbetu tohoto slona musí být nezapomenutelný zážitek.

image_fichier_fr_van.mac.07.13.jdb.ge.008 image_fichier_fr_ela.phant Le Grand Eléphant. Les Machines de l’île. Nantes © Nautilus Nantes/LVAN

Během jízdy na obrovském slonovy v krátkosti navštívíme přilehlou galerii, ve které jsou vystavovány právě vyrobené stroje z dílny La Machine.

Společně s prohlídkou mechanických zvířat, rostlin nebo příšerek vás strojníci seznámí s podrobnou historií a fungováním těchto zajímavých a podivných tvorů z imaginárního světa. U každého stroje se připravte alespoň na malinkou show. Dokonce se zde nachází atrakce, které si můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

Machines de l'île image_fichier_fr_van.mac.04.12.jdb.gal.016image_fichier_fr_02_21.02.2012.jdo.26
Další trošku zvětšenou atrakcí je kolotoč, který se nachází na břehu řeky Loiry. Tento obří kolotoč vysoký téměř 25 metrů je opravdu neuvěřitelný. Nachází se zde například obří krab nebo stroj na zkoumání. Celkem je zde 14 prvků připevněných k otáčejícímu se talíři.

image_fichier_fr_van.mac.07.13.jdb.cmm.004 image_fichier_fr_van.mac.07.13.jdb.cmm.003image_fichier_fr_van.mac.12.12.jdb.cmm.003

Nakonec naše kroky končí v malé kavárně, kde si můžete vzpomenout na  zábavné a okouzlující městečko Nantes.

paragraphe_img_1_fr_terrasse.2sept09.7

Zdroj, creativelife.cz

Komentáře

Nahoru