Tajemství, které chce Facebook představit 20. června

Tajemství, které chce Facebook představit 20. června

Velmi populární aplikace pro sdílení fotografií, Instagram, by mohla být obohacena o videa. Aspoň podle toho, co se povídá. A znáte to, na každém šprochu pravdy trochu. Jak to je skutečně, se dozvíme už ve čtvrtek 20. června, kdy Facebook odhalí své velké překvapení. 

Už před nějakým časem se začalo proslýchat, že Facebook chce 20. června představit něco velkolepého. Pozvánku říkající „Malý tým pracuje na velkém nápadu“ už rozeslal, aby na oznámení novinky přilákal co nejvíce novinářů. Veškeré specifikace činí Facebook také populárnějším a hodnotnějším – jeho akcie během poslední doby vzrostly o 1,7%.

Klíčem k překvapení by mohl být Instagram

Teď se začaly objevovat informace o tom, že tím překvapením bude vylepšení Instagramu, který Facebook v loňském roce koupil za jednu miliardu dolarů. Mohla by to být odpověď na popularitu aplikace Vine, kterou má pro videa Twitter. Vine bývá často popisována jako „Instagram pro videa“.

Vine - "Instagram pro videa". Jen ho má místo Facebooku Twitter.

Vine – „Instagram pro videa“. Jen ho má místo Facebooku Twitter.

Instagram zaznamenal růst zájmu o mobilní sdílení fotografií a logickým krokem by mělo být i začlenění videa. Fotografie a videa k sobě jednoduše patří. Pod křídly Facebooku dokázal Instagram zvýšit počet svých uživatelů z 22 milionů až nad kulatou stovku milionů.

Není pochyb o tom, že Facebook a Twitter mezi sebou soupeří a jeden se inspiruje od druhého (vzpomeňme například hashtagy).

„Vidí úspěch, který měla Vine, a nechtějí, aby Instagram ztratil své uživatele, protože takové možnosti nenabízí. Nedivil bych se, kdyby se snažili udělat něco, čím by ho vylepšili,“ uvedl analytik Greg Sterling.

Facebook se může snažit nabídnout něco navíc. Instagram by například i pro videa mohl obsahovat možnost jednoduchých úprav a vizuálních efektů, které známe jako možnosti při nahrávání fotografií. Je tu ovšem jedno riziko. Pokud se Facebook pokusí videa do Instagramu integrovat příliš narychlo, riskuje, že ztratí některé existující uživatele.

Instagram nabízí při nahrávání fotek různé filtry. Mohl by tohle nabídnout i pro videa?

Instagram nabízí při nahrávání fotek různé filtry. Mohl by tohle nabídnout i pro videa?

Berme však v úvahu, že Facebook nechtěl nechat uniknout informace o tom, co konkrétně bude ve čtvrtek představeno. Takže tohle by klidně mohla být i slepá ulička.

Zdroje: usatoday.com, techcrunch.com,  guardian.co.uk, name.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru