Tajemný miliardář ze Silicon Valley uzavřel životní pojistku na 201 milionů dolarů

Tajemný miliardář ze Silicon Valley uzavřel životní pojistku na 201 milionů dolarů

Na kolik si ceníte svého života? Jeden nejmenovaný miliardář ze Silicon Valley zrovna překonal nový rekord do Guinnessovy knihy rekordů za nejdražší životní pojistku. Za tuhle pojistku totiž neváhal zaplatit 201 milionů dolarů a zapojil do ní 19 pojišťoven.

Můžeme jen spekulovat

Kalifornská poradenská firma SG, LLC, která rekordní pojistku prodala, vysvětlila, že není oprávněna zveřejnit jméno miliardáře, o nějž se jedná. Dodala však, že to byl dobře známý muž z Kalifornie, který se pohybuje v technologickém průmyslu.

To však seznam možností, kdo by to asi tak mohl být, moc nezužuje. Kalifornie se při posledním sčítání obyvatel mohla chlubit 111 miliardáři a více než třetina z nich se pohybovala v oblasti technologií. Jen v San Franciscu je pak miliardářů 20.

Rekord ve velkém

Tahle nová pojistka dosavadní rekord Petera Rosengarda z Velké Británie více než zdvojnásobila. On tenkrát neváhal utratit „pouhých“ 100 milionů dolarů.

Proč miliardář potřebuje tak velkou pojistku? No to je dobrá otázka. Možná vám přijde nepochopitelné, z jakého důvodu miliardář vůbec uzavírá životní pojistku. To přece obvykle dělají hlavně lidé, kteří nemají dost peněz pro případ, že by se něco stalo. A osoba, která je dost bohatá na to, aby se dostala na seznam nejbohatších lidí na světě, do téhle kategorie jistě nespadá. Ale máme tu vysvětlení.

„V Kalifornii jsou mimořádně vysoké pozůstalostní daně, takže to může být jeden z důvodů“ vysvětlil Dovi Frances, zakladatel a manažer SG, LLC. „A většina miliardářů má své jmění někde uložené a možná nemají tolik peněz, které by mohli okamžitě použít.“

Zdroje: Forbes, Saving Advice, obrázek: Flickr, Images_Of_Money

Komentáře

Nahoru