Dnes vyšlo 1 článků

Marek Kříž z TailorMySuit: Už žádné džíny v divadle! Ručně šité obleky jsou classy a cenově dostupné

Marek Kříž z TailorMySuit: Už žádné džíny v divadle! Ručně šité obleky jsou classy a cenově dostupné

Pánské společenské odívání v ČR se má od jižanských států ještě hodně co učit, ví z praxe Marek Kříž z FireMedia. Spolu se zakladatelkou startupu TailorMySuit Kristinou Čahojovou však vidí, že se karta obrací, a středoevropský trh je na vstup s ručně šitými obleky konečně ready.

 

Marku, dokázal byste v jedné dvou větách popsat, o čem je TailorMySuit?

TailorMySuit je firma vyrábějící košile a obleky na míru z kvalitních materiálů.

Co vás přimělo založit firmu vytvářející obleky na míru?

Abych celý rozhovor uvedl na pravou míru, firmu založila Kristina Čahojová, která ji stále vede. My jsme se v podstatě z role marketingové a technické podpory stali jejími partnery teprve před pár měsíci. Možná proto spíše odpovím na to, proč jsme Kristině řekli, že bychom na projektu rádi spolupracovali. Hlavním důvodem je velký, ale ve světě onlinu pouze minimálně prozkoumaný trh (co se střední a jižní Evropy týče). Druhým pak to, že s kluky z FireMedia máme rádi hezké oblečení.

O TailorMySuit a pánském společenském odívání jsme si povídali s Markem Křížem.

O TailorMySuit a pánském společenském odívání jsme si povídali s Markem Křížem.

Co přesně máte v TailorMySuit na starosti?

Já osobně mám na starosti volbu marketingových a prodejních kanálů, kterými se snažíme k zákazníkům dostat. Teď se jedná hlavně o online marketing a nějaké postupy v offline sales, kdy zajišťujeme partnerství s korporacemi, které bychom moc rádi oblékali apod.

V jakém oboru jste před TailorMySuit působil? Máte zkušenosti s módou a krejčovstvím?

S krejčovstvím jsem nikdy před TailorMySuit do styku nepřišel, co se módy týče, asi v šestnácti nebo sedmnácti jsem si založil svůj první e-shop, na kterém jsem prodával v česku vyráběné tzv. silk knots – hedvábné manžetové knoflíčky. Měl jsem pár větších odběratelů, ale dlouho jsem to nevydržel, necelý rok. Ihned potom jsem se snažil vytěžit maximum z toho, co jsem se během té doby dozvěděl o online marketingu. Začal jsem s kolegy shánět první klienty, kterým bychom mohli pomáhat s weby a online strategií pod hlavičkou FireMedia. Relativně rychle jsme získali první zákazníky, kteří s námi byli nadmíru spokojeni a ti nás doporučili dále. Tak jsme se dostali do aktuální fáze, kdy nás je 11 lidí a děláme práci, která nás hrozně baví.

Ve společenském oblékání se máme od Španělů a Italů, ale i z éry první republiky, hodně co učit.

Ve společenském oblékání se máme od Španělů a Italů, ale i z éry první republiky, hodně co učit.

V čem vidíte problém dnešní mužské módy v Čechách? Co se vám na mužském oblékání líbí/nelíbí a jak do toho zapadá TailorMySuit?

Nevím, jestli jsem ten správný člověk pro hodnocení mužské módy, ale budu-li se držet pouze společenského oblékání, myslím si, že ještě potrvá, než budeme na úrovni (jestli někdy budeme) jižanských států. Rozdíl vidíme při prodejích do Španělska a na Slovensko. Nejpozději v září spustíme i českou verzi, takže jsme všichni zvědavi, jaké kombinace nám budou procházet pod rukama. :D  V každém případě si myslím, že už na tom nejsme tak špatně jako třeba v devadesátých letech. Ale soudě podle dobových fotek z předválečného období se máme od našich předků ještě co učit.

TailorMySuit šije společenské oblečení, které je classy a cenově dostupné

TailorMySuit šije společenské oblečení, které je classy a cenově dostupné.

Takže si myslíte, že i u nás začíná být o podobný typ módy konečně zájem? Nemáte strach, že ještě český trh na podobnou nabídku není připravený?

Myslím si, že se u nás o módu začíná zajímat stále více lidí. Určitě jsme pořád daleko za Itálií nebo Francií, ale věřím, že svým dílem dopomůžeme k tomu, že lidé přestanou chodit do opery v riflích a politici do televizních debat v oranžových košilích a zelených kravatách.

No a co se TailorMySuit týče, myslím si, jak už jsem zmínil, že si pouze vezmeme svůj podíl z hrozně velkého prostoru, který tady stále v online prostředí existuje. A když se tak nad tím zamýšlím, tak možná ten český trh bude ve výsledku zajímavý, protože TailorMySuit bude dlouhodobě budovat brand na dostupné ceně, kvalitním ručně šitém oblečení a rychlé době dodání.

Proč si myslíte, že by každý muž měl mít několik kousků šitých na míru? A jaké výhody má nechat si šít u TailorMySuit?

V košili na míru se člověk cítí dobře, protože pokud si zvolí opravdu dobrou kombinaci materiálů a barev, vypadá classy, a to chce přece každý chlap. :)

Zakladatelka TailorMySuit Kristina Čahojová

Zakladatelka TailorMySuit Kristina Čahojová

Jak dlouho už firma existuje? Co vás zatím naučila?

TailorMySuit funguje již téměř rok a naučil mě, že bychom opravdu neměli říkat hop, dokud nepřeskočíme. Již mnohokrát jsme se radovali z nějakých dílčích úspěchů, ale ty jsou ve výsledku úplně k ničemu, když se věci nedotáhnou na 120 % do konce.

Jaká je vize, čeho chcete s TailorMySuit dosáhnout?

Asi se zmíním spíše o těch krátkodobých milnících, mezi které určitě patří, že bychom do Vánoc chtěli prodat 400 košil na míru ve Španělsku a zahájit prodej v Česku (český Facebook TailorMySuit již funguje, pozn. red.) a Německu. Na e-shopy také postupně přidáme módní doplňky, které by mohly být taky velice zajímavým artiklem.

Vlna Merino

Vlna Merino

Zdroj fotografií: TailorMySuit

Copywriterka, redaktorka a věčná životní optimistka. V hlavě se mi neustále rodí nové nápady. Píšu články, které bych chtěla sama číst. Stephena Kinga považuji za mistra slova a z Marquezových knih čerpám moudrost pro každý den. Twitter: @pavlaloka

Komentáře

Nahoru