Dnes vyšlo 1 článků

Tahle seniorka je závislá na hraní počítačových her!

Stejně jako mnoho žen v jejím věku je Isabel Martinotti ve svých 82 letech báječnou babičkou. Na rozdíl od svých vrstevníků je však také zapálenou hráčkou videoher. Pro svou manipulaci s konzolí, jež je hodna teenagerovi a obratnost je zároveň i online celebritou v rodné Argentině. Isabel tvrdí, že jí hraní dělá šťastnou a cvičí si jím mozek.

Díky videohrám jsou si Isabel a Gil bližší

Díky videohrám jsou si Isabel a Gil bližší

Šik babička!

V online světě je babičkou všech. V reálném světě se svým vnukem žije pod jednou střechou v Buenos Aires. Byl to právě sedmadvacetiletý German Gil, který objevil herní potenciál své babičky. Jejich hraní a zdravá rivalita začala asi před 15 lety, když Isabel koupila Gilovi PlayStation, ale nakonec se stala sama jeho fanynkou. Zlomový bod přišel s hrou Final Fantasy. Zatímco její vnuk hru moc nemusel. Isabel ji naprosto propadla. Strávila hraním několik hodin. Nezřídka se stávalo, že začala hrát v sedm večer a skončila v pět ráno.

Mnohdy se Isabel stalo, že  doslova hrála od večera do rána

Mnohdy se Isabel stalo, že doslova hrála od večera do rána

Gilovi přátelé zpočátku pochybovali o herních schopnostech jeho babičky. A tak se ti dva rozhodli vyjít s tím na veřejnost.Gil publikoval video své hrající babičky na Facebooku na které dostal spoustu reakcí. Rozhodl se proto, že Isabel bude mít svou vlastní stránku, kde začne zveřejňovat videa. A ty měly následně také úspěch. A proto vedly další kroky na YouTube.

Gamer Grandma

„Gamer Grandma“ (Abuela Gamer ARG) má na svém YouTube kanálu momentálně 9 000 sledujících. Jedno z nejnovějších videí, které ukazuje, jak Isabel sedí na okraji postele a oslavuje před velkoplošnou televizí jak spadne na jednoho z padouchů, bylo viděno více než 50 000krát.

Zdroj:Text/Foto: chinadaily.com.cn, facebook.com, youtube.com

 

Vystudovala dvouobor Česká filologie-Mediální studia na FF UP v Olomouci. Ve volném čase ráda vysedává s dobrou knížkou po kavárnách. Odmala se věnuje házené a hře na příčnou flétnu. Učí se italsky, je ráda ironická, a naopak nesnáší aroganci.

Komentáře

Nahoru