Tahle aplikace ví o vašem facebookovém účtu více než vy sami!

Tahle aplikace ví o vašem facebookovém účtu více než vy sami!

Stačilo několikrát kliknout a dozvěděl jsem se, že:

  • 52,8 % mých přátel jsou muži, zbytek jsou ženy (47,2 %)
  • 53,7 % je již zadaných
  • nejvíce mých kamarádů mají křestní jméno „Martin“

Tohle a mnohem víc vám vyplivne aplikace Wolfram Alpha. Co vše musíte udělat, abyste mohli nahlédnout pod pokličku svého facebookového účtu? Jděte na https://www.wolframalpha.com/ a zadejte do vyhledávacího pole slovíčko “Facebook report”. Objeví se před vámi tento obrázek. Klikněte na modré tlačítko „Analyze My Facebook Data“, povolte aplikaci sdílení dat z vašeho Facebookového profilu.

Co všechno o vás zjistí aplikace Wolfram Alpha?
Až poté se vám zobrazí detailní statistiky. Sami budete zírat, co všechno dokáže tato aplikace vysosat z Facebooku.

Dozvíte se, se kterým z kamarádů na Facebooku máte nejvíce společných přátel, kdo je z vašich přátel nejstarší a nebo také nejmladší. Poznáte, které vaše fotky „lajkovalo“ a nebo komentovalo nejvíce lidí. Jaká je průměrná délka vašeho postu = kolik znaků průměrně potřebujete k vyjádření se na Facebooku.Nechybí ani další demografická data – kde žijete, odkud nejčastěji pochází vaši přátelé z Facebooku.  Můžete si nechat zobrazit tzv. clustery, které vám zobrazí  barevně odlišené skupiny vašich přátel na Facebooku podle toho, jak se znají mezi sebou. Každá čára znázorňuje facebookové přátelství mezi těmi vybranými přáteli.

Paranoia – neví o vás Facebook příliš moc?

Zpočátku budete nejspíš fascinováni všemi těmi různými číslya grafy. Pak vám však začne vrtat hlavou, zda toho o vás Facebook neví až příliš mnoho. Vyzkoušeli jste také tento nástroj? Také jste si uvědomili, že o vaší osobě Facebook shromažďuje docela dost informací, které jenom čekají na svého kupce?

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru