Dnes vyšlo 15 článků

Tábor s YouTubery: Jak TV Nova převrací skutečnost. Nebo nepřevrací?

Jistě si všichni uvědomujeme, že na internet si může napsat kdokoliv naprosto cokoliv. Proto je třeba si informace vždy ověřovat. A taky nevěřit tomu, co vám servírují média. O TV Nova (rovněž TV Hovna) je známé, že skutečnost trochu přibarvuje, aby byly zprávy zajímavější a virálně se šířily. Ale jak je to vlastně tentokrát?

Určitě jste zaznamenali zprávu posledních dní o tragické smrti na dětském YouTuberovém táboře ve Volyni. PlayCamp je pro děti táborem snů. Setkají se tam totiž se známými YouTubery (Stejk, Pedro, Artix, Kironet, …) a učí se od nich natáčet atraktivní videa. Některé děti se možná jen chtějí setkat s hvězdami, na jejichž videa se denně dívají, jiné možná touží po podobné kariéře.

Jenže letos musel být tábor předčasně ukončen. Došlo k neuvěřitelnému neštěstí a jeden z nezletilých účastníků zemřel. Údajně to mělo být po zásahu nožem, kterým chtěl z legrace vystrašit vedoucího.

TV Nova z toho udělala strašnou tragédii, málem to vyznělo tak, že na táboře proběhla krvavá bitva, při které se děti pobodaly. A vlastně to všechno bylo způsobené tím, že se dívaly na násilná videa na YouTube. Takže zpráva rodičům je jasná: Nikdy své dítě nepouštějte na tenhle tábor, ze kterého se účastníci vrací tak nadšení, že se rovnu přihlašují na další turnus (řekla jedna maminka Lidovkám).

Tak nějak to tvrdil článek, který už ale byl aktualizován. Současnou podobu najdete zde.

tn-lidovky

Najdi pět rozdílů

Nebo je všechno jinak?

Když se na to podíváme z druhé stránky, objevují se i přesně opačné názory. Že prý se k tomu nikdo nechce vyjádřit, všichni YouTubeři sdílejí jen článek z Lidovek a jestli nám tím nic neříkajícím článkem jen nechtějí zavřít pusu.

Každopádně informace, které jsou ve článku Lidovek, se objevují i v jiných médiích (iDnes, Deník, dokonce i Blesk si tolik nevymýšlí). A zpráva TV Nova už rovněž neobsahuje přesně to, co bylo v původním článku. Došlo jim, že přestřelili?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru