Dnes vyšlo 15 článků

Tablety útočí… s naší pomocí se naučíte bránit těm špatným a vyberete si ten nejlepší!

Tablety útočí… s naší pomocí se naučíte bránit těm špatným a vyberete si ten nejlepší!

Pokud jsme ještě před rokem kroutili hlavou nad tím, proč všichni představují nové a nové tablety, letos už víme proč. Oproti roku 2010, kdy se prodalo 18 milionů tabletů, které tvořily 5 % všech prodaných počítačů, pro rok 2011 je situace jiná. Podle analytiků mají totiž právě tablety tvořit přibližně 15 % z celkového prodeje počítačů.

Bude-li tato rostoucí tendence pokračovat, můžeme očekávat ještě větší rivalitu mezi výrobci, která přinese příznivější ceny a jistě i nové technologie. Každý z výrobců by si totiž rád ukrojil co největší díl z tohoto pomyslného koláče.

iPad proti všem!

Rok 2010 byl rokem iPadu, jehož prodej tvořil 83% podíl na trhu s tablety. Rok 2011 je rokem iPadu 2. Logicky jeho podíl na trhu tabletů klesá se zvětšující se konkurencí  – a to až na 70 %. Bude rok 2012 rokem očekávaného iPadu 3, nebo přijde na řadu nějaký jiný, silnější hráč?

Podle předpovědí si svojí silnou pozici udrží. Z níže uvedeného grafu lze však vypozorovat jak to bude vypadat v následujících letech. Třebaže počet prodaných kusů (tím tedy i tržba, popř. zisk) roste, procentuální zastoupení na trhu tabletů se snižuje.

Který tablet zvolit?

Výběr tabletu by se měl odrážet od toho, co od něj očekáváte. Budete ho používat pouze pro konzumaci obsahu, nebo tímto zařízením chcete nahradit svůj těžký notebook? Budete ho používat pouze doma, nebo byste ocenili integrovanost 3G modulu pro trvalé připojení k internetu? Podobných otázek bychom jistě dokázali vymyslet obrovské kvantum.

Při výběru nesmíme zapomenout, že tablet není tvořen jen hardwarem, ale i softwarem. Velkou roli tedy hraje i výběr správného operačního systému. Zatímco OS mobilních telefonů jsou si stále podobnější, u tabletů stále zůstávají výrazné rozdíly.

Během následujících článků (které budou vycházet vždy ve středu) vás provedeme světem tabletů a shrneme to nejdůležitější tak, abyste si dokázali správně vybrat.

Komentáře

Nahoru